Zbiór z rachunkowości

Nasza ocena:

5
Pobrań: 245
Wyświetleń: 7532
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zbiór z rachunkowości - strona 1 Zbiór z rachunkowości - strona 2 Zbiór z rachunkowości - strona 3

Fragment notatki:

W trzech z nich opisane zostały zagadnienia z podstaw rachunkowości, a w dwóch pozostałych z rachunkowości finansowej i rachunkowości zarządczej. Z podstaw rachunkowości opisane zostały takie zagadnienia jak: rachunek zysków i strat, koszty w układzie rodzajowym i kalkulacyjnym, konta do ewidencji kosztów, schemat rozliczania kosztów, sprawozdanie z przepływów środków pieniężnych, aktualizacja wyceny i umorzenie, amortyzacja, przykłady liczbowe amortyzacji, metoda SOYD, aktualizacja wyceny środków trwałych, zasady ewidencji i rozliczania inwestycji, finansowy majątek trwały, leasing, rozliczenia międzyokresowe kosztów, rezerwy i zasady ich tworzenia, funkcje i cechy rachunkowości, zasady rachunkowości, majątek trwały, majątek obrotowy, kapitał własny, kapitał obcy, bilans, operacje gospodarcze, konto księgowe, saldo konta, zestawienie obrotów i sald, zasady wyceny rachunkowości, poprawianie błędów księgowych, konta wynikowe, wynik finansowy, sprawozdanie finansowe, koszty stałe i koszty zmienne, płynność bieżąca, analiza wskaźnikowa bilansu, dźwignia finansowa, tarcza podatkowa, wycena obligacji, CPI, PPI, deflator PKB. Z przedmiotu rachunkowość finansowa zostały opisane takie zagadnienia jak: niedobory, nadwyżki finansowe, obrót bezgotówkowy, weksel, obligacje, akcje, bony skarbowe, rozrachunki, obrót towarowy, koszty, produkcja, przychody, koszty finansowe, przychody operacyjne. Z przedmiotu rachunkowość zarządcza opisano następujące zagadnienia: odpis amortyzacyjny, systemy rachunków zysków i strat, układy rodzajów kosztów, układy zysków i strat, marże, ceny specjalne, rachunek kosztów z kalkulacji cen. W danym pliku znajdują się również przykładowe zadania liczbowe wraz z rozwiązaniami na podane wyżej zagadnienia.

RACHUNKOWOŚĆ
Rachunek zysków i strat
PORÓWNAWCZY
KALKULACYJNY
Przychody ze sprzedaży i zrównanie z nimi
Przychody ze sprzedaży produktów
Zmiana stanu produktów
Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów
Koszt wytworzenia świadczeń na własne potrzeby jednostki
Koszty działalności operacyjnej
Wartość sprzedanych towarów Zużycie materiałów i energii
Usługi obce
Podatki i opłaty
Wynagrodzenia
Świadczenia na rzecz pracowników
Amortyzacja
Pozostałe
Wynik finansowy ze sprzedaży
Przychody ze sprzedaży i zrównanie z nimi
Przychody ze sprzedaży produktów
Przychody ze sprzedaży towarów i materiałów
Koszty wytworzenia sprzedanych towarów i produktów
Wartość sprzedanych towarów i materiałów
Koszt wytworzenia sprzedanych wyrobów
Koszt sprzedaży
Koszt ogólnego zarządu
Wynik finansowy ze sprzedaży
Pozostałe przychody operacyjne
Pozostałe koszty operacyjne
Wynik z działalności operacyjnej
Przychody finansowe
Koszty finansowe
Wynik z działalności gospodarczej
Zyski nadzwyczajne
Straty nadzwyczajne
Wynik finansowy brutto
Obowiązkowe obciążenia wyniku finansowego
Wynik finansowy netto
Do ewidencji kosztów w układzie rodzajowym służą konta zgrupowane w Zespole 4 w Planie Kont „Koszty według rodzajów i ich rozliczenie”. Na kontach tych ujmowane są koszty proste działalności eksploatacyjnej rzeczywiście poniesione w danym okresie sprawozdawczym, bez względu na to jakiego okresu faktycznie dotyczą.
W układzie rodzajowym wydziela się konta:
„Zużycie materiałów i energii” - ujmuje się rozchód nabytych surowców, półfabrykatów, opakowań, paliwa, części zapasowych maszyn i urządzeń, a także koszty zużycia energii elektrycznej, pary, wody i gazu. W ciężar konta księguje się także zakupy materiałów nie przechodzących przez magazyn.
„Usługi obce” ujmu ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz