Kulinaria - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 1113
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kulinaria  - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Kulinaria Narodowa kuchnia Brazylii to mieszanka wpływów indiańskich, europejskich i afrykańskich w połączeniu z lokalnymi składnikami. Podstawą diety Indian był maniok, natomiast niewolnicy afrykańscy wnieśli do kuchni brazylijskiej przede wszystkim jam, olej palmowy i dania na bazie fasoli i ryżu. Z kolei wpływy europejskie to nie tylko dania portugalskie, razem z kolejnymi falami emigrantów do Brazylii dotarły również elementy kuchni niemieckiej i włoskiej jak np.: kiełbasy, piwo, ziemniaki i makaron, a także sosy. Później do tej i tak już różnorodnej kuchni brazylijskiej dołączyły dania z Libanu i Japonii.
Kuchnia brazylijska słynie przede wszystkim z obfitości podawanych posiłków. W sztuce kulinarnej Brazylijczyków dominują mięsa i niezbędne do ich serwowania sosy. Sosy przyrządzane w Brazylii mają intensywne smaki i często są pikantne a nawet bardzo pikantne. Brazylijczycy nie przepadają zaś za pikantnymi daniami.
Tak jak w innych krajach kuchnia brazylijska jest produktem tradycji i wielu innych okoliczności. Każdy region Brazylii ma ogromną różnorodność lokalnych potraw znanych dzisiaj w całym kraju. Te potrawy powstały pod wpływem kultury indiańskiej, europejskiej (różnych regionów Europy) i afrykańskiej. A również pod wpływem gleby i klimatu.
Brazylię można podzielić na pięć kulinarnie zróżnicowanych regionów. Każdy z nich stanowi odrębny świat z charakterystycznymi
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz