Pływanie korekcyjne-konspekt lekcji-klatka piersiowa kurza

Nasza ocena:

3
Pobrań: 1036
Wyświetleń: 9345
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pływanie korekcyjne-konspekt lekcji-klatka piersiowa kurza - strona 1 Pływanie korekcyjne-konspekt lekcji-klatka piersiowa kurza - strona 2

Fragment notatki:


Wada postawy: Klatka piersiowa kurza
Cel zajęć: Rozciągnięcie mm. klatki piersiowej
Wiek ćwiczących: 16 lat
Miejsce zajęć: pływalnia
Przybory: laski gimnastyczne, makarony
Ćwiczenia oddechowe:
Pływanie na piersiach. RR wyprostowane nad głową, trzymają szeroko laskę gimnastyczną. Nogi pracują jak do kraula na piersiach. Szybki wdech nosem nad wodą i długi wydech ustami w wodzie.
Pływanie na piersiach, Nogi pracują jak do kraula na piersiach. Przy szybkim wdechu RR bokiem w górę, długi wydech do wody z RR przodem w dół do tułowia
Ćwiczenia koordynacyjne:
Pływanie na piersiach. Nogi pracują jak do kraula na piersiach. RR wyprostowane, szeroko trzymają „makaron”. Ruch: pływanie kraulem na piersiach, z tym, że RR wykonują „dokładankę”.
j.w. tylko, że RR pracują szybciej, a wdech jest brany co 3 ruch RR
Ćwiczenia: z oporem:
Zabawa w parach. W pływaniu na piersiach, współćwiczący trzymają się za ręce ustawione góra skos, wyprostowane w st. łokciowych, NN wykonują ruchy do kraula na piersiach. Ćwiczący próbują pokonać opór partnera, przepychając go do przodu.
Ćwiczenie w parach. Ustawienie w leżeniu na piersiach. Partner trzyma ćwiczącego za kostki.. Ruch: skłon T w tył z oporem RR na karku - wdech. Powrót do p.w. - długi wydech do wody
Wada postawy: Klatka piersiowa Lejkowata
Cel zajęć: Rozciągnięcie mięśni klatki piersiowej.
Wiek ćwiczących: 14 lat
Miejsce zajęć: pływalnia
Przybory: deski, laski gimnastyczne
Ćwiczenia oddechowe:
Na piersiach, ramiona wyciągnięte wzdłuż długiej osi ciała ( wyprostowane w stawach łokciowych ), dłonie trzymają nachwytem deskę pływacką za dalszy jej brzeg tak, aby przedramiona spoczywały na desce, nogi wahadłowo - wydech do wody z maksymalnym zanurzeniem głowy pod powierzchnią wody.
W parach. Jeden z pary kładzie się na piersiach, w wyciągniętych ramionach trzyma laskę gimnastyczną. Drugi ciągnie partnera przodem trzymając laskę gimnastyczną za sobą. Leżący wykonuje wolne ruchy nogami do kraula i głębokie wydechy do wody.
Ćwiczenia koordynacyjne:
Trzymamy w ręku laskę gimnastyczną. Między nogami deseczka, a pracuje tylko lewa ręka (wykonując dokładankę), w drugą stronę prawa ręka.
W na piersiach. Wykonujemy na zmianę: 4 ruchy nogami do kraula na piersiach i jeden cykl pracy ramion do kraula na piersiach. Pod brzuchem deska. Ramiona podczas ruchu nogami znajdują się góra skos. Ćwiczenia z oporem:
W parach. Jeden z pary kładzie się na piersiach, ręce na karku w pozycji skrzydełek. Partner trzyma go pod brodą, lekko oporując. Leżący wykonuje ruchy nogami jak do kraula na piersiach.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz