Zarządzanie wiedzą i ochrona własności intelektualnej - wykład 3

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 707
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zarządzanie wiedzą i ochrona własności intelektualnej - wykład 3 - strona 1 Zarządzanie wiedzą i ochrona własności intelektualnej - wykład 3 - strona 2 Zarządzanie wiedzą i ochrona własności intelektualnej - wykład 3 - strona 3

Fragment notatki:

Skrzypek, Zarządzanie wiedzą i ochroną własności intelektualnej (OWI), wykład 3,(sem VI)
WYKŁAD 3
Strategie wiedzy
Rozważania o wiedzy-kontekst
Ocenia się że w rozważaniach odnoszących się do wiedzy należałoby uwzględnić następujący układ odniesienia, który obejmuje:
-społeczeństwo wraz z właściwymi mu tradycjami, poziomem kultury i postawami jednostek
-państwo z jego instytucjami, deklarowanymi celami i stosowaną polityką edukacyjną, rynkową, gospodarczą i konkurencyjną.
*Podmioty gospodarujące i łączące się z nimi strategie rozwoju, sposoby wykorzystania wiedzy i potrzeby w przyswajaniu nowej wiedzy, potencjał i pozycja rynkowa.
*Sektor wiedzy składający się z systemu edukacji, systemu utrzymania i popularyzacji zasobów , wiedzy, niezależnie od źródeł ich pochodzenia. Struktura wiedzy to: -dotychczasowe doświadczenia, które kształtują rozległe sieci powiązań społecznych, ekonomicznych i politycznych istniejących w ramach organizacji
Przedsiębiorstwo kreowane przez wiedzę:
Nonaka: Jedynym źródłem przewagi konkurencyjnych jest wiedza. Kiedy zmieniają się rynki, eksplodują nowe technologie, mnożą się konkurenci a produkty starzeją się prawie w ciągu nocy, przedsiębiorstwami mającymi sukcesy są te które konsekwentnie tworzą nową wiedzę, rozpowszechniają ją w całej organizacji i szybko przekształcają w nowe technologie i produkty. Takie działanie określa się jako przedsiębiorstwo kreowane przez wiedzę którego jedynym biznesem są innowacje. Obszary zarządzania wiedzą: Zarządzanie wiedzą:
Otoczenie zarządzania wiedzą:
Zarządzanie wiedzą:
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz