projekt - Oddziaływania trans graniczne - budowa gorzelni

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 658
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
projekt - Oddziaływania trans graniczne - budowa gorzelni - strona 1 projekt - Oddziaływania trans graniczne - budowa gorzelni - strona 2

Fragment notatki:

Oddziaływania trans graniczne
Brak oddziaływania poza granicami Polski.
Lokalizacja:
Nieruchomość zostanie zlokalizowana we wrocławskiej dzielnicy Biskupin, 20 m od drogi krajowej. Teren zagospodarowany przemysłowo zajmować będzie 0,50 ha. W skład budynku przemysłowego gorzelni wchodzi instalacja destylacyjna (odpędowa), separator do wyłapywania części stałych z wywaru, pomieszczenia zacierowe wyposażone w kadzie, kotłownia z piecem EKONOMIC, magazyn zbożowy typu BIN o poj. 600 ton, magazyn spirytusu o poj. 100tys litrów, waga przemysłowa, własne ujęcie wody (jest podłączona także woda miejska, przyłącze przemysłowe), zbiornik p.poż. Gorzelni znajduje się 900m od nowo powstałego osiedla domków jednorodzinnych ,,Nowy Dom”. Powstanie na terenie pokrytym roślinnością trawiastą
Przeciętne normy zużycia wody:
1000 dm3spirytusu
150 m3/j.o.
Wariant 2
Rosnące koszty związane z pozyskiwaniem energii cieplnej a także problem z zagospodarowaniem wywaru powodują zainteresowanie się układem kogeneracji pomiędzy gorzelnią i biogazownią. starając się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, dołączono do oferty dwukolumnowy układ odpędu (kolumna odpędowa i wzmacniająca). Kolumna odpędowa pracuje pod ciśnieniem 0,2 atmosfery natomiast kolumna wzmacniająca pracuje pod próżnią. Zastosowanie próżni pozwoliło na ogrzewanie kolumny oparami z odpędu, co znacznie zredukowało ilość energii niezbędną do odpędzenia zacieru w porównaniu z układem jednokolumnowym. Metoda ta ogranicza koszty funkcjonowania odpędu o blisko 30%. Tak niskie zużycie pary daje nam możliwość współpracy gorzelni z biogazownią. Substrat do biogazowi jest dostarczany codziennie. Następnie trafia on do fermentora, który jest podgrzewany ciepłem wytworzonym w biogazowni, wskutek czego powstaje biogaz, zasilający wytwornicę pary napędzającą gorzelnię. W gorzelni przerabiane jest zboże i kukurydza, uprawiane w gospodarstwach rolnych z woj. kujawsko-pomorskiego. Uzyskuje się z niej alkohol surowy oraz wywar przeznaczony do biogazowi. Inwestycja powstała dzięki wsparciu z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach działania zwiększenie wartości dodanej produkcji rolnej i leśnej. - Ten zakład ma szansę bytu, bo żyje w symbiozie z biogazownią. Duże koszty funkcjonowania gorzelni pochłaniane są przez wytwarzanie energii cieplnej. My to odbieramy właśnie od biogazowi, a ona od nas wywar pogorzelniany. To jest nowatorski sposób współdziałania, który się naprawdę sprawdza - przyznaje Stanisław Nowicki, przedstawiciel gorzelni w Mełnie. Taki pomysł pozytywnie oceniają eksperci rynku rolnego. Ze względu na specyfikę produkcji, gorzelnie idealnie nadają się do stosowania technologii biogazowni do produkcji energii z odpadu produkcyjnego.

(…)

… regionalną. Celem przedsięwzięcia jest zaopatrzenie województwa dolnośląskiego w produkt regionalny.
TECHNOLOGIA PRODUKCJI
Surowiec w odpowiednich proporcjach zmieszany z wodą rozdrabnia się. W tym celu jest on mielony najczęściej z zastosowaniem młynów młotkowych (bijakowych) wyposażonych w sita o odpowiedniej średnicy (najczęściej nie większej niż 1,7 mm). Dzięki temu zabiegowi średnica drobin, które muszą zostać spenetrowane przez wodę w celu rozpuszczenia skrobi jest zdecydowanie mniejsza Nie ma zatem konieczności stosowania wysokich temperatur powiązanych z odpowiednio wysokim ciśnieniem jak przy zatosowania technologii termiczno-ciśnieniowej.
Po upłynnianiu zacier ulega schłodzeniu do temperatury nastawienia fermentacji. hydroliza dekstryn do cukrów prostych, za którą odpowiadają enzymy…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz