Profil i zakres działania firmy - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 973
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Profil i zakres działania firmy - wykład - strona 1

Fragment notatki:

PROFIL I ZAKRES DZIAŁANIA FIRMY I. CHARAKTERYSTYKA PRZEDSIĘBIORSTWA Status prawny i inne dane o przedsiębiorstwie.
Przedsiębiorstwo TOP GIRL jest spółką jawną, nie posiadającą osobowości prawnej zgodnie z prawem polskim. Spółka powstała w wyniku porozumienia zawartego 1.09.2003 roku pomiędzy trzema wspólnikami. Kapitał spółki wynosi 2 500 000. Spółka działa na podstawie przepisów kodeksu handlowego i ma swojego prokurenta (szczególny rodzaj pełnomocnika handlowego) upoważnionego do wszystkich czynności związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa.
Przedsiębiorstwo zarejestrowane jest w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie.
Siedziba firmy, a zarazem główny oddział sieci sklepów mieści się w Rzeszowie przy ul. Powstańców Warszawy 13.
TOP GIRL jest przedsiębiorstwem handlowo - usługowym, zajmującym się sprzedażą odzieży dla młodych kobiet, świadczącym usługi: krawieckie, sprzedaż wysyłkową, pakowanie produktów. Towary są dobrej jakości po przystępnej cenie. Firma posiada sześć oddziałów na terenie woj. Podkarpackiego jak również bazę wysyłkową, dzięki czemu towar trafia do klienta szybko i terminowo.
Istotnym elementem działania przedsiębiorstwa jest rozwój, doskonalenie personelu firmy i szczególne zainteresowanie klientem. Na dzień dzisiejszy liczba pracowników wynosi 70 osób.
2.Misja, cele strategiczne i bieżące przedsiębiorstwa.
2.1. Misja firmy.
TOP GIRL zajmuje się sprzedażą odzieży, dodatków oraz świadczeniem dodatkowych usług. Firma chce zaspokajać potrzeby klientów indywidualnych, z każdej klasy społecznej, głównie uczennic i studentek. Pomaga w tym wyspecjalizowana kadra kierownicza oraz zespół młodych i kreatywnych sprzedawców. Są to ludzie z wyższym wykształceniem marketingowym i handlowym.
2.2. Cel działania.
Firma w ciągu najbliższych lat pragnie osiągnąć znaczącą pozycję na rynku, zysk oraz poszerzyć sieć sklepów o dodatkowe-w innych województwach.
2.3. Cel przygotowania Biznes planu.
Głównym celem sporządzania biznes planu jest ocena opłacalności przedsięwzięcia . ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz