Pomoc prawna- opracowanie

Nasza ocena:

5
Pobrań: 21
Wyświetleń: 672
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pomoc prawna- opracowanie - strona 1

Fragment notatki:

. Instytucja tzw. pomocy prawnej (art. 157 o.p.).
Art. 157 op. Osoba wezwana jest obowiązana do osobistego stawiennictwa tylko na obszarze województwa, w którym mieszka lub przebywa. Jeśli postępowanie prowadzi inny organ - z innego województwa - a osoba wezwana nie zastrzegła sobie osobistego stawiennictwa, to organ ten zwraca się do organu podatkowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania/pobytu osoby wezwanej w celu złożenia wyjaśnień lub zeznań albo dokonania innych czynności związanych z prowadzonym postępowaniem. Jest to właśnie istota pomocy prawnej.
Zwracając się do innego organu podatkowego, organ prowadzący postępowanie określa okoliczności, które mają być przedmiotem wyjaśnień lub zeznań, albo czynności, jakie mają być dokonane.
W wezwaniu organ podatkowy powinien wskazać nazwę i adres organu, imię i nazwisko wzywanego, w jakiej sprawie, charakterze, celu osoba zostaje wezwana, określenie stawiennictwa (osobiście czy przez pełnomocnika), formę wyjaśnień (pismo/zeznanie), termin albo ściśle określona data do stawiennictwa oraz skutki niezastosowania się do wezwania.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz