Pedagogika pozytywistyczna - A.Comte

Nasza ocena:

5
Pobrań: 511
Wyświetleń: 3626
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Pedagogika pozytywistyczna - A.Comte - strona 1 Pedagogika pozytywistyczna - A.Comte - strona 2

Fragment notatki:

PEDAGOGIKA POZYTYWISTYCZNA
PRZEDSTAWICIELE : A.Comte
Przypisywanie najwyższej wartości wiedzy naukowej mającej moc sprawczą.
Hierarchizowanie różnych typów wiedzy
Metodologia badań empirycznych -  Najwartościowsze są twierdzenia formułowane na podstawie badań opartych na reguła metodologii badań badań empirycznych. (Metodologia to techniki, metody, narzędzia używane we wsp. pedagogice). Metoda indywidualnych przypadków
Badania ilościowe i jakościowe (pogłębione) - aby stwierdzić czy dane zjawisko zachodzi trzeba przeprowadzić badania na grupie.
Związek twierdzeń i teorii pedagogicznych z praktyką edukacyjną i oświatą.
Projekty edukacyjne i oświatowe - jest to zadanie pedagogiki, powinny one być wdrożone w praktykę edukacyjną przez przystosowanych odpowiednio nauczycieli i pedagogów. Przygotowanie odmienne w zależności od rodzaju projektu i grupy docelowej.
Kontrola procesów edukacyjnych - Postęp w praktyce edukacyjny polega na coraz lepszym kontrolowaniu przekazów edukacyjnych.
Teorie psychologiczne - pedagodzy w projektowaniu pedagogii powinni wykorzystywać wyniki badań empirycznych nie tylko z własnej dziedziny, ale sięgać do teorii psychologicznych.
Praktyczność pedagogiki - wśród procesów edukacyjnych najbardziej należy cenić wychowanie rozumiane jako oddziałanie projektowane przez teorię wychowania różną od teorii kształcenia.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz