Parafrazowanie-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 84
Wyświetleń: 1071
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Parafrazowanie-opracowanie - strona 1 Parafrazowanie-opracowanie - strona 2

Fragment notatki:

Jak parafrazować? (kilka rad) Parafrazowanie jest narzędziem, które może być używane dobrze lub źle, w sposób skuteczny lub bez rezultatu. W przypadku każdej techniki konieczne jest jej ćwiczenie, jest tak również w przypadku parafrazowania, nie wystarczy przeczytanie, czy wysłuchanie poniższych rad. O Możesz zacząć od słów:
O ile dobrze cię zrozumiałem... A więc twierdzisz, że... A więc sądzisz, że... Chcesz powiedzieć, że... Często lepsza jest parafraza bez wstępu. Początek "...a więc, o ile cię dobrze zrozumiałem, chcesz powiedzieć, że..."; często w domyśle brzmi: "uwaga, uwaga, za chwilę będę parafrazował, z góry przepraszam za powstałe przy okazji szkody i zniszczenia” Parafrazuj sens wypowiedzi, jej istotę. Nie powtarzaj wszystkich szczegółów. Parafrazuj używając własnych słów i wyrażeń. Unikaj bycia papugą. O Dostosuj ton i język parafrazy do tonu i języka twojego rozmówcy. Nie parafrazuj w lekki sposób wypowiedzi poważnej i na odwrót - w sposób poważny błahej uwagi. Gdy ktoś używa języka dosadnego nie stosuj formalnego. Parafrazowanie stosuj świadomie - wtedy, gdy jest to potrzebne. Gdy ktoś pyta o godzinę, albo mówi o banalnych sprawach parafrazowanie staje się przedrzeźnianiem. Nie przejmuj się, gdy ci coś nie wychodzi, gdy popełniasz błędy, lub, gdy ludzie zarzucają ci przedrzeźnianie. Parafrazowanie jest bardzo trudną umiejętnością. Na pełne jej opanowanie potrzeba, co najmniej kilku miesięcy. Z czasem będzie ci szło coraz łatwiej i parafrazowanie będzie coraz skuteczniejszym narzędziem.
parafrazowanie - klaryfikacja - zadawanie pytań - odzwierciedlenie uczuć - dzielenie się własnymi uczuciami. To teraz może krótko napiszę o każdym z powyższych sposobów.
Osiągnięcia 1e, 1f (…parafrazowanie tekstów własnych i cudzych, m.in. skracanie, streszczanie, rozwijanie…) Osiągnięcia 11b (rozpoznawanie… wypowiedzi informujących ... Parafrazowanie i klarowanie to kolejny ważny element aktywnego słuchania. Parafrazowanie to technika polegająca na przeformułowaniu głównego komunikatu osoby mówiącej, przy ... Parafrazowanie polega na powtórzeniu własnymi słowami myśli rozmówcy w celu upewnienia się czy została ona dobrze zrozumiana. Parafrazując upewnisz się czy dobrze ... Parafrazowanie polega na powtórzeniu własnymi słowami myśli rozmówcy w celu upewnienia się czy została ona dobrze zrozumiana. • Parafrazując upewnisz się czy dobrze ... ... struktura*skutecznej**rozmowy*menedŜerskiej* * rola*i*zasady*udzielania*informacji*zwrotnej*w*rozm owie* * techniki*komunikacyjne*przydatne*w*rozmowie*menedŜe rskiej*(parafrazowanie ... ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz