Marketing - Nowy produkt

Nasza ocena:

3
Pobrań: 217
Wyświetleń: 1778
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Marketing - Nowy produkt - strona 1 Marketing - Nowy produkt - strona 2

Fragment notatki:


Firma „Gerber” jest jednym z największych producentów soków i nektarów w kraju. W mniejszych ilościach wytwarza się tu również wody mineralne. Przedsiębiorstwo wprowadza na rynek setki produktów rocznie. Są one bardziej udoskonalone smakowo. Strategia rozwoju produktu polega nie tylko na wprowadzeniu nowych soków na rynek.
Największymi odbiorcami produktów firmy są olbrzymie domy towarowe tj. Real, restauracje, puby, bary i sklepy detaliczne w całym kraju. Produkty firmy konkurują  z innymi produktami tego typu cenowo jak i jakościowo.

Firma „Gerber” jest jednym z największych producentów soków i nektarów w kraju. W mniejszych ilościach wytwarza się tu również wody mineralne. Przedsiębiorstwo wprowadza na rynek setki produktów rocznie. Są one bardziej udoskonalone smakowo. Strategia rozwoju produktu polega nie tylko na wprowadzeniu nowych soków na rynek. Największymi odbiorcami produktów firmy są olbrzymie domy towarowe tj. Real, restauracje, puby, bary i sklepy detaliczne w całym kraju. Produkty firmy konkurują  z innymi produktami tego typu cenowo jak i jakościowo. Przedsiębiorstwo prowadzi kampanię reklamową w telewizji, w prasie oraz w Internecie. Wprowadzenie różnorakiej promocji charakteryzuje tę firmę. Promocje prowadzone są cały rok.  
Konkurenci Szybkie tempo rozwoju produkcji soków i deserów w Polsce sprawiło iż coraz liczniej pojawiają się nowi konkurenci. Często są to firmy, które konkurują w sposób nieuczciwy. Dlatego tez prowadzone są badania analizujące otoczenie konkurencyjne. Obecnie dzięki promocji i reklamie oraz dużej atrakcyjności cenowej swoich produktów nasza firma utrzymuje rolę jednej z większych na  rynku polskim, jednocześnie zdobywając odbiorców zagranicznych.
Klienci
Duża atrakcyjność cenowa i szeroki asortyment produktów mogących zadowolić wiele gustów klientów sprawia,  iż liczba nabywców kupujących produkty „ TYMBARK” ciągle rośnie. Najliczniejszą grupą kupującą produkty firmy są supermarkety, restauracje, sklepy detaliczne itp.

(…)

… się do kolejnego. Przedsiębiorstwa posiadające ogólnokrajową sieć dystrybucji wprowadzą swój produkt na rynek ogólnokrajowy. W ramach marketingu stopniowej ekspansji przedsiębiorstwo musi dokonać oceny rynków alternatywnych pod względem ich atrakcyjności. Głównymi kryteriami oceny są: potencjał rynku lokalna reputacja przedsiębiorstwa koszty dystrybucji koszty korzystania ze środków przekazu wpływ danego obszaru…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz