ZZL w pytanich i odp

Nasza ocena:

3
Pobrań: 168
Wyświetleń: 5859
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
ZZL w pytanich i odp - strona 1

Fragment notatki:

W sumie 23 pytania z ZZL z odpowiedziami. Notatka ma 2 strony w formacie doc. W treści pytań pojawiają się następujące zagadnienia: cechy charakterystyczne ekonomizacji, składniki kultury organizacyjnej, funkcja rekrutacji, kompetencje top-managera, kultywacja, błędy w ocenianiu kandydata, racjonalizacja pracy, wpływa kapitału na konkurencyjność, 4-stopniowa metoda efektywnościowa, opis stanowiska, co to jest rekrutacja, funkcje wynagrodzenia, charakter premii, wady rekrutacji zewnętrznej, pośrednie koszty zwolnień, podstawa wynagradzania.

Cechy charakterystyczne ekonomizacji- racjonalizacja pracy, uelastycznienie zatrudnienia, odbiurokratyzowanie funkcji personalnej
Który składnik kultury organizacyjnej najłatwiej zmienić- artefakty (?)
Funkcją rekrutacji nie jestFunkcją rekrutacji JEST:- informacyjna- motywacyjna- wstępnej selekcji
Przewagą jakich kompetencji powinien się legitymować top-manager- planistyczna, kontrolna / kształtowanie postaw, motywacji /kompetencje strategiczne
Która kultura organizacyjna opiera się na pracy zespołowej- kultura klanu
Kultywacja to element jakiego procesu- mentorowanie
Błędem w ocenianiu kandydata nie jest- Błędem jest błąd atrybucji przyczynowych, błąd podobieństwa; dogmatyzm, dramatyczne zdarzenia; efekt halo (sugerowanie się jedną wyraźną cechą), efekt hierarchii, efekt kontaktu; efekt pierwszego wrażenia; efekt Pigmaliona (występuje rzadko; tzw. samospełniająca się wyrocznia); efekt skruchy; etykietowanie; liberalizm oceniającego; mechanizmy atrybucji; mechanizm projekcji; sympatia i antypatia; transfer estetyczny; zjawisko promieniowania; konformizm oceniającego.
Racjonalizacja pracy jest charakterystyczna dla- Ekonomizacji
Który kapitał ma malejący wpływ na konkurencyjność- kapitał materialny
Kto jest twórcą jakiejś tam 4-stopniowej metody efektywnościowej- Armstrong
Opis stanowiska, to która forma analizy pracy- analiza formalna
Co to jest de rekrutacja- Jest to proces zmniejszenia zatrudnienia na określonych stanowiskach pracy w organizacji, niezależne od przyczyn wywołujących ten proces.
Co jest instruktaż (jakiś tam)- specjalistyczny - technika szkolenia na stanowisku pracy- zaprogramowany - technika szkolenia poza stanowiskiem pracy
Wynagrodzenie nie pełni funkcjiPełni:- motywacyjna (z punktu widzenia kierownictwa)- kosztowa- społeczna- dochodowa
Premie powinny mieć charakter:- selektywny- pozytywny
Najczęściej stosowanym w pol metoda wynagradzania jest uzależnienie płacy od- od efektów (?)
Co nie jest wadą rekrutacji zewnętrznejZalety:- duża możliwość wyboru- mniejszy koszt doszkalania- wzrost kreatywności pracowników- duży prestiż po awansowaniu na stanowisko przełożonego(??? Kurwa moje pole…)
Co jest pośrednim kosztem zwolnień- koszty przejmowania obowiązków przez innych pracowników; koszty treningu i szkolenia nowych i pozostałych pracowników; koszty wynikające z obniżenia morale pracowników i związanego z tym braku zaufania do nich; koszty wynikające z wiedzy konkurencji o problemach w organizacji; koszty spadku wydajności pracy; podwyższone koszty naboru nowych pracowników związane z brakiem zaufania do trwałości zatrudnienia; koszty łagodzenia napięć społecznych i przeciwdziałania oporowi pracowników wobec zmian.
Co jest wykorzystywane w outplacemencie:- zwolnienia
Co nie jest cechą systemu oceniania ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz