Zarządzanie zasoabmi ludzkimi - Analiza dokumentów

Nasza ocena:

3
Pobrań: 49
Wyświetleń: 749
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zarządzanie zasoabmi ludzkimi - Analiza dokumentów - strona 1 Zarządzanie zasoabmi ludzkimi - Analiza dokumentów - strona 2

Fragment notatki:

Analiza dokumentów : CV : Curriculum Vitae Życiorys zawodowy - jest osobistym „dokumentem sprzedaży” Cele CV :
Zaprezentowanie wiedzy i doświadczenia zawodowego kandydata
Uzyskanie przewagi konkurencyjnej (nad pozostałymi kandydatami)
Doprowadzenie do tego, aby pracodawca zaprosił na rozmowę kwalifikacyjną Rodzaje CV : Chronologiczny - po danych osobistych zamieszcza się informacje o wykształceniu (lata nauki, rodzaj szkoły, kierunek nauki) najczęściej w odwróconym porządku chronologicznym. Następnie podawany jest przebieg pracy (lata pracy, nazwę firmy, stanowisko, skrócony opis zadań, osiągnięcia zawodowe). Dalej zamieszczane są informacje o pozostałych osiągnięciach, zakresie dodatkowych kompetencji, zainteresowaniach, referencjach. Jest to układ najczęściej stosowany przy aplikowaniu o pracę.
Opisując lata nauki pomija się najwcześniejsze etapy edukacji Celowy - wymieniane są jedynie informacje adekwatne do stanowiska: szkolenia, kursy, opis osiągnięć i predyspozycji. Ten układ ma za zadanie przedstawić pracodawcy konkretną wizję pracy, jaką przyszły pracownik ma zamiar realizować. Może być używany przez osoby o konkretnym celu zawodowym i bogatym doświadczeniu. Funkcjonalny - szczególnie istotny jest opis kompetencji, osiągnięć, umiejętności przydatnych w branży. Główne zadanie tego CV to zmniejszenie niekorzystnego wrażenia, jakie osoba czytająca może odnieść, Np. z powodu przerw w zatrudnieniu czy wykształcenia nieadekwatnego do stanowiska . Stosują go również osoby chcące zatrudnić się w branży czy na stanowisku odmiennym od dotychczasowego.
Życiorysu zawodowego nie tytułuje się.
Życiorys zawodowy powinien być napisany na komputerze i zajmować jedną stronę A4.
W życiorysie zawodowym nie umieszcza się daty jego napisania, ani odręcznego podpisu osoby starającej się o pracę. (Wyjątek stanowi sytuacja, kiedy pracodawca zobliguje nas do zamieszczenia na dole życiorysu klauzuli ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych, - ale to jest pod pis klauzuli a nie samego CV) List motywacyjny - stanowi uzupełnienie życiorysu, pozwala na swobodniejsze wyrażanie myśli i powinien przekonująco wyjawiać motywy ubiegania się o daną pracę oraz wyczerpująco uzasadniać, dlaczego właśnie zgłaszającą się osobę należy zatrudnić na danym stanowisku pracy. Funkcje listu motywacyjnego :
Wyjaśnienie, dlaczego kandydat stara się o pracę (w kilku zdaniach)
Uzasadnienie, dlaczego właśnie danego kandydata należy zatrudnić
Objętość listu motywacyjnego nie powinna przekraczać jednej strony A4.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz