Zarządzanie jakością - praca semestralna

Nasza ocena:

5
Pobrań: 42
Wyświetleń: 483
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zarządzanie jakością - praca semestralna - strona 1 Zarządzanie jakością - praca semestralna - strona 2 Zarządzanie jakością - praca semestralna - strona 3

Fragment notatki:

Zarządzanie Jakością
- Praca Semestralna
Struktura jakości wykonywanego produkty.
W mojej pracy przedmiotem analizy z punktu widzenia zarządzania jakością będzie mycie szyb w samochodach na stacji benzynowej Shell. Pracę tą wykonywałam codziennie przez miesiąc w poprzednie wakacje. Za tą pracę dostawałam wynagrodzenie w postaci napiwków. Kwoty jakie otrzymywałam leżały tylko i wyłącznie w gestii moich klientów, dlatego też starałam się jak najlepiej wykonywać swoją pacę. Mimo, iż nie miałam żadnej konkurencji, to aby zarobić musiałam starannie wykonywać moją usługę. W przeciwnym wypadku kierowcy mogliby myć szyby w swoich samochodach beż żadnych opłat myjkami znajdującymi się przy każdym dystrybutorze. Tak więc zdobycie klienta w moim przypadku było dosyć trudne, a jeszcze trudniejsze było jego utrzymanie. Na fakt pozyskania klientów wpływało niewątpliwie to, że osobą myjącą szyby była dziewczyna co niektórych kierowców bardzo radowało. drogą do zapewnienia sobie stałych klientów było staranne i szybkie wykonanie usługi. Musiałam sprostać następującym wymaganiom klientów:
Wymagania klienta
Właściwości
Czyste szyby
Wysokiej jakości, wydajny płyn do mycia szyb ale jednocześnie niezbyt drogi abym nie ponosiła zbyt dużych kosztów i aby praca była dla mnie opłacalna. Proporcje rozcieńczania płynu z wodą powinny być takie jak zaleca producent ponieważ przy przestrzeganiu zaleceń producenta otrzymuje się najlepsze rezultaty. Gąbka powinna być zawsze starannie wypłukana aby nie nanosić starego brudu. Woda w wiaderku często wymieniana. Po dokładnym umyciu szyb, staranna kontrola jakościowa.
Brak smug
Wysokiej jakości ściągaczka przeznaczona tylko i wyłącznie do szyb samochodowych - jest ona bardziej elastyczna niż zwykła. Ściągaczka musi posiadać długą rączkę, aby w połowie przedniej szyby nie zostawała pionowa smuga i aby za jednym pociągnięciem ściągnąć wodę z całej długości szyby. Po dokładnym wytarciu szyb kontrola jakości.
Brak zarysowań Miękka i dokładnie wypłukana gąbka, często zmieniana woda w wiaderku.
Czas wykonywania usługi
Zaplanowana kolejność wykonywanych operacji, brak przestojów pomiędzy czynnościami, uprzednie przygotowanie stanowiska pracy. Wszystkie te czynności umożliwiły mi stosunkowo krótki czas wykonywania usługi.
Standardy stosowane podczas wykonywania usług.
Standard jest to pewien wzorzec postępowania, który nakazuje konkretne, obligatoryjne działanie. Celem tych działań jest ograniczenie zmienności.

(…)

… fizyczna oraz warunki zewnętrzne, na które wpływ mają przyczyny pospolite i specjalne.
Przyczyny pospolite to układy czynników o dużej liczebności i zaniedbywanym oddziaływaniu każdego z nich. Jeśli chodzi o moją usługę to do tych czynników trzeba zaliczyć: stan temperatury, pogoda, wilgotność powietrza, nasłonecznienie oraz stężenie pyłków roślin na danym terenie i w danym czasie. Na te czynniki nikt…
… gąbki i na częstej wymianie wody, bo to spowoduje, że nie będzie brudu i rys na szybie.
Zarządzanie, sterowanie jakości, jej planowanie, zapewnienie i doskonalenie.
Zgodnie z definicją na zarządzanie jakością składają się wszystkie działania z zakresu zarządzania, które decydują o polityce jakości, o jej celach i odpowiedzialności, a także o ich realizacji w ramach systemu jakości za pomocą takich…
… jakością jest metodą działań o charakterze operacyjnym, stosowaną w celu spełnienia wymagań jakościowych. Tak więc w przypadku mojej pracy, sterowanie jakością polegało na tym, aby stosować taką metodę działania, która przyniosłaby oczekiwany efekt, czyli czyste szyby bez zarysowań i smug.
Zapewnienie jakości obejmuje wszystkie działania służące wzbudzaniu zaufania, co do tego, że praca jakiej…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz