Zagęszczanie masy

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 903
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zagęszczanie masy - strona 1

Fragment notatki:

Zagęszczanie masy.
Prasowanie - 1)niskimi naciskami do 0,4Mpa, 2)średnimi 0,4-0,8Mpa, 3)dużymi (0,8-2,5Mpa)
Wstrząsanie - polega na zamianie siły bezwładności wstrząsanej masy formierskiej na pracę potrzebną do jej zagęszczenia.
Narzucanie - polega na narzucaniu z dużą prędkością 30m/s małych porcji masy początkowo na model, a później na warstwę masy wrzuconą wcześniej.
Nadmuchiwanie - polega na transporcie masy ze zbiornika do skrzynki formierskiej lub rdzennicy strumieniem sprężonego powietrza.
Wstrzeliwanie - otwarcie zaworu powoduje szybki wzrost ciśnienia powietrza nad powierzchnią masy formierskiej znajdującej się w komorze strzelarki oraz w szczelinach znajdujących się wokół komory. W skutego nagłego działania spr. Powietrza masa w komorze uzyskuje stan fluidalny i zostaje wstrzelona do rdzennicy lub skrzynki formierskiej. Koncentracja masy formierskiej w strumieniu powietrza jest wielokrotnie większa niż przy nadmuchiwaniu.
Impulsowe - zagęszczanie masy formierskiej falą sprężonego powietrza (0,4-0,6Mpa), wywołaną nagłym otwarciem zaworu o dużym przekroju lub detonacją ładunku wybuchowego.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz