Zadania ne egzamin - fizyka

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 1589
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Zadania ne egzamin - fizyka - strona 1

Fragment notatki:

Punkt materialny porusza się po okręgu o promieniu R = 120 cm ruchem jednostajnie przyspieszonym z przyspieszeniem stycznym at = 2 m/s2. Po jakim czasie przyspieszenie normalne będzie k = 3 razy większe od przyspieszenia stycznego?
Ciało spada z krzywej wieży w Pizie. Oblicz odchylenie ciała spowodowane siłą Coriolisa. Piza położona jest na szerokości geograficznej 43,7°, a wysokość wieży h = 102 m.
Balon o masie całkowitej m = 170 kg i sile nośnej P = 1600 N opada z pewną prędkością v. Jaką masę balastu należy wyrzucić z balonu, aby balon zaczął się wznosić z tą samą prędkością? Siła oporu ośrodka jest proporcjonalna do prędkości balonu.
O ile tona ołowiu jest cięższa od tony pierza? Gęstość ołowiu ρ1 = 11200 kg/m3, gęstość pierza ρ2 = 600 kg/m3, gęstość powietrza ρ0 = 1,2 kg/m3.
Na poziomej powierzchni leży na jednej prostej 5 jednakowych stykających się z sobą klocków, każdy o masie m. Stała siła F = 10 N popycha pierwszy klocek wzdłuż tej prostej w kierunku poziomym. Obliczyć przyspieszenie układu klocków oraz siłę, jaką klocek czwarty działa na klocek piąty. Współczynnik tarcia klocków o podstawę wynosi f = 0,1.
Kulka o gęstości d = 7 g/cm3 wpada z wysokości h = 1,5 m do wody. Na jaką głębokość zanurzy się to ciało? Gęstość wody ρ = 1 kg/dm3.
Na stole leży ciało o masie m1 = 3 kg połączone z nierozciągliwą nitką przerzuconą przez lekki bloczek umocowany na krawędzi stołu. Na drugim końcu nici wisi odważnik o masie m2 = 4 kg. Oblicz przyspieszenie ciał, jeśli współczynnik tarcia ciała o powierzchnię stołu wynosi k = 0,1.
Gładki i giętki kabel o długości l = 2 m i masie m = 30 kg jest przerzucony przez gładki, nieważki bloczek. Kabel został wychylony z położenia równowagi. Oblicz prędkość kabla w chwili, gdy jego koniec mija bloczek.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz