Wymagania stosowane w odniesieniu do pomostów z drewna sprężonego

Nasza ocena:

5
Pobrań: 21
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wymagania stosowane w odniesieniu do pomostów z drewna sprężonego - strona 1 Wymagania stosowane w odniesieniu do pomostów z drewna sprężonego - strona 2 Wymagania stosowane w odniesieniu do pomostów z drewna sprężonego - strona 3

Fragment notatki:

Wymagania stosowane w odniesieniu do pomostów z drewna sprężonego
Szczególne wymagania dotyczące stanów granicznych nośności są stosowane w od­niesieniu do płyt pomostowych wykonanych z drewna sprężonego. Przede wszyst­kim musi być spełniony warunek, aby wartość długotrwałej siły sprężającej była taka. żeby nie spowodowała poślizgu między warstwami drewna (laminatami). Musi zatem być spełniony warunek (8.32)
gdzie:
Współczynnik tarcia \id powinien uwzględniać:
• rodzaj elementu drewnianego,
• szorstkość powierzchni styku,
• rodzaj impregnatu zabezpieczającego drewno,
• poziom naprężeń trwałych między warstwami elementu klejonego.
Wartość współczynnika tarcia \id pomiędzy warstwami drewna miękkiego oraz pomiędzy warstwą drewna miękkiego i betonem powinna być przyjmowana z ta­blicy 8-6. Przy wilgotności drewna między 12 i 16% jego wartości można otrzymać poprzez interpolację.
Problemem decydującym o prawidłowym funkcjonowaniu drewnianych pornosa u sprężonych jest utrzymywanie w konstrukcji odpowiedniej wartości naprężeń ściskają­cych w jego elementach wywołanych sprężaniem. Według EN 1995-2 wartość ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz