Wykład - pytania przykładowe na egzamin

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 392
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Wykład - pytania przykładowe na egzamin - strona 1

Fragment notatki:

1 pytanie z 1 i 2 rozdzialu konstytucji 2 pytanie z prezydenta z jego atrybutow co robi
3 pytanie to proces legislacyjny 4 pytanie to cos z : krajowej rady, rzecznikow, niku jest jakies pytanie jeszcze z konstytucji ratyfikowane umowy miedzynarodowe i jedno z samorzadu - o powiatach rodzaje samorzadow w konstytucji i omów kto może glosowac kompetencje prezydenta wobec MON i Szefa sztabu odpowiedzialnosc karna prezydenta o legislacje: 2 czytanie i 3 czytanie 4 o instytucje - wszystko o RPD i KRRTiV 5 administracja powiatowa i duza ratyfikacja 6 umowy miedzynarodowe w konstytucji mała albo duża ratyfikacja stan wojenny albo wyjątkowy - kto uchwala i co można chyba coś z referendum lokalnym skarga konstytucyjna ( inicjatywa) kompetencje RM ustawa o prawie WE w przypadku kolizji ważność karty do glosowania i ważność głosu sady szczególne RPP ( wszystko) Inicjatywa ustawodawcza Ustawa budżetowa (specyfika)
1. formalne aspekty zakladania partii politycznych 2. Funkcja kreacyjna Senatu (laczona i samodzielna) 3. Komitet Integracji Europejskiej (pozycja konstytucyjna, sklad, kompetencje i problemy zwiazane z integracja) 4. czynne prawo wyborcze w Polsce (istota, wylaczenia, problemy zwiazane z integracja) 5. etapy odpowiedzialnosci konstytucyjnej ministra 6. Stan wojenny a stan wyjatkowy - istota, podobienstwa i róznice.
. stan wojny a stan wojenny (istota, przesłanki i konsekwencje


(…)

… odpowiedzialnosc karna prezydenta o legislacje: 2 czytanie i 3 czytanie 4 o instytucje - wszystko o RPD i KRRTiV 5 administracja powiatowa i duza ratyfikacja 6 umowy miedzynarodowe w konstytucji mała albo duża ratyfikacja stan wojenny albo wyjątkowy - kto uchwala i co można chyba coś z referendum lokalnym skarga konstytucyjna ( inicjatywa) kompetencje RM ustawa o prawie WE w przypadku kolizji ważność karty…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz