wykład - okres prewencji, po zabiegu chemicznym mięsa, sem IV

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 784
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
wykład - okres prewencji, po zabiegu chemicznym mięsa, sem IV - strona 1

Fragment notatki:

OKRES PREWENCJI
Czyli czas, w którym po zabiegu chemicznym ludzie lub zwierzęta nie mogą wchodzić na teren obiektu objętego zabiegiem (plantacje, pomieszczenie dla zwierząt, magazyn) bez narażenia swojego zdrowia.
Instytut Ochrony Roślin przedstawia Ministrowi ds. Rolnictwa wykaz preparatów dopuszczonych do obrotu, który co roku jest publikowany w Monitorze Polskim jako obwieszczenie. Wykaz taki podaje nazwę handlową preparatu, nazwę producenta, nazwę substancji czynnej i jej zawartość w preparacie, klasę toksyczności i termin ważności udzielanego zezwolenia.
Z innych pestycydów na uwagę zasługują:
Fumiganty
Rodentycydy (środki gryzoniobójcze)
Atraktanty (środki wabiące)
Repelenty (środki odstraszające)
Zgodnie z ustaleniami ekspertów FAO/WHO zawartość ADI dla azotanów powinna mieścić się w granicach od 0 do 5, a dla azotynów od 0 do 0,2 mg/kg masy ciała.
Z zawartości ADI wynika, że dzienne dopuszczalne pobranie przez dorosłego człowieka o masie 70 kg nie może przekraczać 350 mg azotanów i 14 mg azotynów.
Niektóre aminy w produktach mięsnych powstają po ugotowaniu ( putrescyna lub kadaweryna) lub w wyniku psucia się tych produktów (piperydyna i pirolidyna). Szczególnie bogate w aminy (piperydyna, pikulina, putrescyna, histamina, tyramina i wiele innych) są sery poddawane procesom fermentacji i dojrzewania.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz