Umowa o zwolnienie dłużnika - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 714
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Umowa o zwolnienie dłużnika - omówienie - strona 1

Fragment notatki:

UMOWA O ZWOLENIENIE DŁUŻNIKA PRZEZ OSOBĘ TRZECIĄOD OBOWIĄZKU ŚWIADCZENIA
Jeżeli osoba trzecia zobowiąże się wobec dłużnika, że zwolni go od obowiązku świadczenia na rzecz jego wierzyciela, to wierzyciel zachowuje nadal swoją wierzytelność wobec dłużnika. Osoba trzecia ponosi wówczas odpowiedzialność odszkodowawczą wobec dłużnika, za to, ze wierzyciel nie będzie żądał od dłużnika spełnienia świadczenia.
W umowie tej osoba trzecia zaciąga wobec dłużnika zobowiązanie typu gwarancyjnego, biorąc na siebie odpowiedzialność za określone zachowanie się wierzyciela wobec dłużnika. Osoba trzecia zobowiązana jest zapobiec dochodzeniu przez wierzyciela roszczenia o wartości z chwili zawarcia umowy o zwolnienie dłużnika przez osobę trzecia z obowiązku świadczenia. Dłużnik nie może żądać od osoby trzeciej, aby ta zaspokoiła wierzyciela, ale jeżeli osoba trzecia, celem wykonania swojego obowiązku, spełni świadczenie, do którego zobowiązany był dłużnik, dochodzi do wstąpienia osoby trzeciej w prawa zaspokojonego wierzyciela
Osoba trzecia ponosi odpowiedzialność za wszelką szkodę, która powstanie w majątku dłużnika wskutek nie zapobieżenia żądaniu świadczenia przez wierzyciela.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz