UMOWY ODNOSZĄCE SIĘ DO OSÓB TRZECICH

Nasza ocena:

5
Pobrań: 56
Wyświetleń: 854
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
UMOWY ODNOSZĄCE SIĘ DO OSÓB TRZECICH - strona 1

Fragment notatki:

UMOWY ODNOSZĄCE SIĘ DO OSÓB TRZECICH.
-art. 391 KC - Umowa o świadczenie przez osobę trzecią polega na tym, że jeżeli w umowie zastrzeżono, że osoba trzecia zaciągnie określone zobowiązanie albo spełni określone świadczenie, ten kto takie przyrzeczenie uczynił odpowiedzialny jest za szkodę, którą druga strona ponosi przez to, że osoba trzecia odmawia zaciągnięcia zobowiązania albo nie spełnia świadczenia.
-art. 392 KC- Umowa o zwolnieniu dłużnika od obowiązku świadczenia. Jeżeli osoba trzecia zobowiązała się przez umowę z dłużnikiem zwolnić go od obowiązku świadczenia. Jest ona odpowiedzialna względem dłużnika za to, że wierzyciel nie będzie od niego żądał spełnienia świadczenia. Jeżeli my jesteśmy sprawcą szkody komunikacyjnej i poszkodowany dochodzi naprawienia szkody tylko od nas, powinnyśmy złożyć wniosek o przyznanie naszego zakładu ubezpieczeń w ramach polisy OC.
-art. 393 KC - Umowa o świadczenie na rzecz osoby trzeciej. Polega na tym, że w umowie zastrzeżonej, że dłużnik spełni świadczenie na rzecz osoby trzeciej. Osoba ta może żądać bezpośrednio od dłużnika spełnienia zastrzeżonego świadczenia. Np. Polisa ubezpieczeniowa na życie na rzecz dzieci.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz