Twierdzenia o romansie.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 616
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Twierdzenia o romansie. - strona 1

Fragment notatki:

Romans - formułuje 6 twierdzeń:
o sukcesie - jeżeli jakieś działanie podejmowane przez jednostkę jest częściej nagradzane, tym bardziej prawdopodobne jest podejmowanie tego działania w przyszłości
o bodźcu - jeżeli w przeszłości wystąpienie jakiegoś bodźca było powodem otrzymania nagrody za jakieś działanie, to im bardziej aktualny bodziec podobny jest do tych z przeszłości, tym bardziej prawdopodobne jest, że jednostka podejmie to działanie.
o wartości: im większą wartość dla jednostki ma rezultat działania, tym bardziej prawdopodobne, że podejmie to działanie.
o deprywacji i nasyceniu - im częściej w niedawnej przeszłości jednostka otrzymała określoną nagrodę, tym mniej wartościowa staje się każda następna nagroda tego samego typu.
o agresju i uznaniu - jeśli działanie jednostki nie doprowadza do otrzymanej nagrody lub kary, której się nieusprawiedliwia, zareaguje gniewem. O uznaniu - jeżeli działanie jednostki przyniesie jej oczekiwaną nagrodę, a nagroda będzie wyższa niż się spodziewała lub nie spotka jej oczekiwana kara to zareaguje zadowoleniem -wzrośnie prawdopodobieństwo otrzymania zachowań pozytywnych.
6. o racjonalności - wybierając pomiędzy alternatywnymi działaniami, jednostka jednostka wybierze takie, w którym wartość rezultatów pomnożona przez prawdopodobieństwo otrzymania go jest większa.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz