Trening Jacobsona - metoda dr Holasa

Nasza ocena:

3
Pobrań: 497
Wyświetleń: 2240
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Trening Jacobsona - metoda dr Holasa - strona 1 Trening Jacobsona - metoda dr Holasa - strona 2 Trening Jacobsona - metoda dr Holasa - strona 3

Fragment notatki:

Trening Jacobsona - metodą dr Holasa
W instrukcjach jakie zaraz usłyszysz zawarte są sugestie wywołujące stan relaksu. Jeżeli chcesz mieć maksymalne korzyści z treningu, daj się poprowadzić.
Spraw, by pozycja, w której się znajdujesz, dawał ci maksymalne rozluźnienie. Usiądź wygodnie lub połóż się, bez krzyżowania rąk i NN. Pozwól swoim dłoniom oprzeć się wygodnie. Ułóż się w pozycji, w której mógłbyś się całkowicie odprężyć.
Skieruj teraz swoją świadomość na oddech, na doznania w dole brzucha, związane z wydechem i wdechem. Na delikatne unoszenie się brzucha na wdechu i opadanie przy wydechu. Stopniowo zamknij oczy i odpręż się. Skieruj swoją uwagę na dominującą rękę i dłoń, ściśnij mocno dominująca rękę i dłoń w pięść. Teraz poczuj przez moment jakie to uczucie, kiedy mm są napięte i odpręż - rozluźniając. Zauważ jak to jest, gdy mm są odprężone i rozluźnione. Zauważ różnice pomiędzy napiętym, a rozluźnionym mm. i ponownie ściśnij dominującą dłoń w pięść, teraz… i rozluźnij pozwalając napięciu odpłynąć, pozwalając sobie na odczucie przyjemnej fali przemiłego relaksu i odprężenia. I skieruj uwagę na ramię swojej dominującej ręki, naciśnij łokciem na podparcie, teraz… poczuj jakie to uczucie, kiedy mm, są napięte i rozluźnij, o właśnie… , pozwól mm odprężać się i ponownie naciśnij łokciem tej samej ręki na podparcie, teraz, wczuj się w uczucie napięcia, rozluźnij, po prostu pozwól mm rozluźnić się zauważając, jakie to przyjemne - uczucie spokojnego relaksu. I przenieś swoją uwagę na drugą RR i dłoń, zaciśnij swoją dominująca dłoń i pięść, teraz, poczuj uczucie napięcia, rozluźnij. I ponownie zaciśnij tę dłoń w pięść, teraz. Zauważ uczucie napięcia, rozluźnij, o właśnie… Po prostu rozluźnij, doświadczając kolejnych fal fantastycznie miłego relaksu.
Przenieś teraz swoją uwagę na swoje niedominujące ramię i naciśnij łokciem na podparcie, teraz, wczuj się w uczucie napięcia i rozluźnij, po prostu rozluźnij i odpręż. Jakie to uczucie, kiedy mm są rozluźnione. Przenieś swoją uwagę na głowę, na czoło, okolice oczu. Unieś brwi wysoko, tak jak możesz, teraz. Wczuj się w uczucie napięcia i rozluźnij, pozwalając czołu wygładzić się, odprężyć. Ponownie unieś brwi, teraz. Wczuj się w uczucie napięcia i rozluźnij, głęboko rozluźnij.
Przenieś uwagę na okolice nosa i oczu, zmruż oczy, zmarszcz nos, teraz. Podtrzymaj an moment uczucie napięcia i rozluźnij pozwalając mu odpłynąć. Odczuwając to przyjemne uczucie odprężenia i relaksu, a może relaksu i odprężenia.


(…)

… uczucie odprężenia i relaksu, a może relaksu i odprężenia.
Ponownie zmruż oczy, zmarszcz nos, teraz, potrzymaj chwilę i rozluźnij. Jakie to uczucie, kiedy mm okolic oczu i nosa są odprężone, zapamiętaj to uczucie.
Przenieś uwagę w okolice ust, mm żuchwy i szczęki, zaciśnij mocno zęby, cofnij kąciki ust, teraz.
Podtrzymaj to uczucie napięcia i rozluźnij. Ponownie zaciśnij zęby, cofnij kąciki ust…
… jakie to uczucie, kiedy mm są rozluźnione. Przenieś uwagę w dół, na podudzie, łydkę i stopę i zegnij palce tej stopy i stopę w kierunku głowy, teraz. Wczuj się w uczucie napięcia i wraz z wydechem rozluźnij, po prostu rozluźnij. I ponownie, zegnij stopę i palce tej stopy w kierunku głowy, teraz. Wczuj się w uczucie napięcia i wraz w wydechem rozluźnij. Zwróć uwagę na różnice pomiędzy napiętym a rozluźnionym…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz