święci rusi kijowskiej - streszczenie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 77
Wyświetleń: 2632
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
święci rusi kijowskiej - streszczenie - strona 1

Fragment notatki:

Jest to streszczenie książki "Święci Rusi". Autor pracy przedstawia w nim najważniejsze informacje dotyczące książki oraz postacie w niej występujące. Autor dokonuje także krótkiego podsumowania dzieła Gieotgija Fiedotowa.


(…)

hagiografii rosyjskiej warto więc do niej sięgnąć. Uważam, że książka „Święci Rusi” nie jest pracą naukową, ponieważ jest to raczej zbiór opisów hagiograficznych. Dlatego przy pisaniu większej pracy naukowej należy z pewnością zapoznać się z innymi pozycjami o podobnej tematyce.


RECENZJA: „Święci Rusi”
„Święci Rusi” to książka autorstwa rosyjskiego pisarza Gieotgija Fiedotowa żyjącego na przełomie XIX i XX wieku. Książkę przetłumaczył z języka rosyjskiego ks. Henryk Paprocki. Autor omawia w swoim dziele dzieje świętości na Rusi, charakteryzując jej poszczególne typy i najwybitniejszych przedstawicieli na przełomie X-XVII wieku. Książka „Święci Rusi” składa się z 15 rozdziałów. Na początku książki znajdziemy wstęp, który jest podzielony na 3 części. W I części autor zwraca uwagę na dokonany przez siebie wybór tematu. Chce wprowadzić czytelników w problematykę swojej pracy. II części wstępu dotyczy dzieł hagiograficznych. Tu Fiedotow przedstawia aspekt dotyczący nielicznych źródeł i literatury opisującej żywoty świętych. W ostatniej części pisze o procesach…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz