Suplement diety

Nasza ocena:

3
Pobrań: 112
Wyświetleń: 1344
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Suplement diety - strona 1

Fragment notatki:

Suplement diety
Śr. spoż., którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wskazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, umożliwiającej dawkowanie, w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach (saszetki z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z wkraplaczem...), przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych, z wyłączeniem prod. posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego.
Suplementacja diety - indywidualne uzupełnianie racji pokarmowej składnikami odżywczymi przyjmowanymi w postaci jedno- lub wieloskładnikowych preparatów.
Suplement diety to skoncentrowane źródło:
- witamin
- soli min.
- ???
Formy suplementów: kapsułki, drażeki, ampułki z płynem, tabletki, saszetki z proszkiem, proszki...
Maksymalny dop. poziom zawartości wit. i skł. min. oraz innych subst. W suplementach diety zapewnia, że zwykłe stosowanie suplementu diety zgodnie z informacją zamieszczoną na opakowaniu.
Na suplemencie musi być informacja, że jest on suplementem diety w widocznym miejscu.
Podział:
witaminowe
mineralne
inne subst. aktywne
Ważne żebyśmy znali poziomy wzbogacania, produkty, które mogą być wzbogacane , najważniejsze zalety wzbogacania, przy znakowaniu zawartość jest sumą tego co dodaliśmy i tego co było w produkcie . ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz