Stropy - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 665
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Stropy - omówienie  - strona 1

Fragment notatki:

Stropy
Wybór rodzaju stropu zależy od przeznaczenia budynku oraz rozstawienia słu­pów i podciągów. W budynkach przemysłowych, zależnie od obciążenia i ewen­tualnych współczynników dynamicznych, może się okazać celowe zastosowanie belek stropowych stalowych, zespolonych lub żelbetowych. W obiektach użytecz­ności publicznej lub w budynkach mieszkalnych można wykonać stropy z pu­staków lub z gotowych płyt. Przy stropach pustakowych stosuje się często lek­kie belki stalowe profilowane na zimno. Powszechnie są stosowane stropy, któ­rych konstrukcję nośną tworzą odpowiednio wyprofilowane blachy stalowe.
Przy projektowaniu stropów należy mieć na uwadze, że ich koszt stanowi znaczną część ogólnego kosztu budynku; jednak rozpatrując aspekt ekonomiczny trzeba pamiętać, że stanowią one poziome stężenia budynku.
Stropy wykonane przy zastosowaniu konstrukcji żelbetowych przedstawio­no na rysunku poniżej:
Stropy składające się z żelbetowej płyty i stalowego dźwigara najczęściej pro­jektuje się jako zespolone, zapewniając współpracę tej płyty z podpierającą ją belką. W celu przeniesienia siły rozwarstwiającej stosuje się łączniki:
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz