Rzeczowe aktywa obrotow

Nasza ocena:

3
Pobrań: 7
Wyświetleń: 511
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Rzeczowe aktywa obrotow - strona 1 Rzeczowe aktywa obrotow - strona 2

Fragment notatki:

RZECZOWE AKTYWA OBROTOWE (ZAPASY)
Oznaczają aktywa przeznaczone do zbycia lub zużycia w ciągu 12 miesięcy od dnia bilansowego lub w ciągu normalnego cyklu operacyjnego właściwego dla danej działalności, jeżeli trwa on dłużej niż 12 miesięcy. Obejmują one:
Materiały są to rzeczowe składniki majątku obrotowego zakupione w innych przedsiębiorstwach dla działalności operacyjnej, zużywane całkowicie w jednym cyklu produkcyjnym. Wyjątkowo mogą być wytworzone przez jednostkę, jeżeli są zbliżone rodzajem do artykułów nabywanych. Obejmują: materiały podstawowe i pomocnicze, paliwo i smary, części zapasowe, opakowania, odpadki, inne (np. biurowe).
Towary są to nabywane w innych przedsiębiorstwach rzeczowe składniki majątku obrotowego, przeznaczone do dalszej sprzedaży w stanie nie przetworzonym. Są nimi też artykuły spożywcze przeznaczone do przetworzenia na posiłki w stołówkach lub bufetach, produkty rolne, skupowane i odprzedawane, a także towary w magazynach własnych, jak i obcych.
Produkty gotowe (wyroby i usługi) wytworzone są we własnym zakresie przez firmę, przeznaczone do sprzedaży innym jednostkom. Cechuje je finalna postać fizyczna, powstają w pełnym (zakończonym) cyklu wytwarzania.
Produkcja niezakończona (pólprodukty, produkty w toku produkcji) powstaje w nie zakończonym cyklu wytwórczym; półprodukty, z uwagi na walory użytkowe, mogą być przedmiotem odrębnego obrotu handlowego, zaś produkcja w toku - nie może.
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz