Różnice indywidualne-kolokwium

Nasza ocena:

3
Pobrań: 385
Wyświetleń: 1799
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Różnice indywidualne-kolokwium - strona 1 Różnice indywidualne-kolokwium - strona 2

Fragment notatki:

- struktura zharmonizowana z małą możliwością przetwarzania stymulacji - podane różne konfiguracje natężenia dla WT, AK i RE
- iloraz inteligencji (kto ma poniżej 100 przy określonym WU i WŻ)
- jak się uczą introwertycy, jak sobie radzą w szkole
- kto ma największe zdolności wzrokowo-przestrzenne
- wykres osoby niskoreaktywne i wysokoreaktywne - najsłabszy bodziec to odp. hamowanie
1. dlaczego introwertycy maja lepsze wyniki w nauce we wcześniejszym albo późniejszym okresie nauki? (żadna odpowiedź nie jest prawidłowa)
2. w jakiej koncepcji występuje system neurohormonalny? (regulacyjna teoria temperamentu)
3. jaki styl działania wolą introwertycy? (w każdej odpowiedzi był prostolinijny różniły się tylko uzasadnieniami dlaczego)
4. struktura zharmonizowana lub niezharmonizowana o dużych lub małych możliwościach przetwarzania informacji.
6. iloraz inteligencji - która z wymienionych osób ma niższy niż 100? Obliczyć na podstawie wieku życia i wieku umysłowego.
7. która z właściwości decyduje i o włączeniu/wyłączeniu aktywnej formy regulacji stymulacji? (odpowiedzi A: wielkość i siła rozbieżności, B: czas rozbieżności, C: 1 i 2 odpowiedź są prawidłowe)
8. jaka właściwość nie wpływa na SPP?
(odpowiedzi: A: siła bodźca, B: równowaga procesów, C: coś o ukł. nerwowym. D: cos z pobudzeniem kory nerwowej)
9. jakiej skali nie ma w PTS? (odpowiedź: równowagi pp)
10. aktywacja w regulacyjnej teorii temperamentu.
11. hamowanie ochronne nie jest adekwatne do… 13. kto ma większe zdolności wzrokowo-przestrzenne? 14 narysuj wykres nasilenia emocjonalnego u introwertyków i ekstrawertyków - zaznacz optimum i próg wydalności.
- indywidualność neurohormonalna - zależność siły emocji a siły pobudzenia
- żydzi, azjaci, biali, czarni 1. jakie leki podać osobie, żeby zachowywała się bardziej introwertywnie? (pobudzające/uspokajające) 2. jakiej skali nie ma w kwestionariuszu PTS? (odp: równowagi) 3. hamowanie ochronne (pawłow)
4. typ zrównoważony z przewaga hamowania ma: małą aktywność, małą wytrzymałość, dużą reaktywność. 5. wykres do narysowania - zabarwienie emocjonalne a poziom stymulacji u intro- i ekstrawertyka. do tego zaznaczyć optymalny poziom stymulacji i próg wydolności. (skrypt) 6. która osoba ma IQ mniejsze niż 100. przy każdej osobie był podany wiek umysłowy i wiek życia . (niższy niż 100 ma osoba której wiek życia jest większy, niż wiek umysłowy) 7. na czym polega aktywna forma regulacji stymulacji i tu zdania do wybrania ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz