Rachunkowość - operacje wynikowe

Nasza ocena:

5
Pobrań: 161
Wyświetleń: 2198
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Rachunkowość - operacje wynikowe - strona 1 Rachunkowość - operacje wynikowe - strona 2 Rachunkowość - operacje wynikowe - strona 3

Fragment notatki:ZADANIE 2
Założenia:
W związku z poniesioną stratą w ubiegłym roku obrotowym spółka z o.o. „Niezawodny Transport” postanowiła wprowadzić rachunek kosztów w wariancie kalkulacyjnym. Zgodnie ze zmienionym zakładowym planem kont z dniem 1 stycznia koszty proste ujmuje się na kontach kosztów układu rodzajowego, a następnie rozlicza na trzy konta syntetyczne: 5 – Koszty działalności podstawowej (przewozy ładunków), 5 – Koszty działalności pomocniczej (warsztat obsługowo-naprawczy), i 5 – Koszty zarządu.
Na 31 stycznia 200X roku spółka wykazuje na wybranych kontach następujące koszty poniesione w tym miesiącu:

ZADANIE 8
Założenia:
W przedsiębiorstwie produkcyjnym „Róża” koszty działalności podstawo­wej wynoszą 6600. Produkcja w toku nie występuje. Produkty gotowe ewidencjonuje się według planowanego kosztu wytworzenia, który wynosi 60 za sztukę. W ciągu okresu przyjęto do magazynu 100 sztuk produktów gotowych, z których sprzedano 80 sztuk.

Polecenia do wykonania:
Dokonać wszystkich księgowań związanych z ustaleniem odchyleń od cen ewidencyjnych produktów gotowych, ze sprzedażą produktów i roz­liczeniem odchyleń przypadających na produkty sprzedane.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz