Psychologia społeczna-przykładowe pytania zaliczeniowe

Nasza ocena:

3
Pobrań: 147
Wyświetleń: 644
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Psychologia społeczna-przykładowe pytania zaliczeniowe - strona 1 Psychologia społeczna-przykładowe pytania zaliczeniowe - strona 2

Fragment notatki:


4. Przykładowe tematy pracy zaliczeniowej
 Spotykasz swojego kolegę z roku. Pytasz, co słychać. Opowiada Ci wesołe historie ze swego życia. Ty jednak odnosisz wrażenie, że „coś jest nie tak”. Jak rozpoznałeś (-aś), że Twój kolega nie jest z Tobą do końca szczery?
 Jesteś przedstawicielem agencji reklamowej, specjalizującej się w budowaniu kampanii społecznych. Dostaliście zlecenie na wprowadzenie kampanii społecznej dotyczącej problemów alkoholowych. Przygotuj konspekt wystąpienia dla organizacji non-profit, w którym zawarta będzie: definicja i analiza mechanizmu, który może się pojawić w trakcie kontaktu z kampanią, charakterystyka grupy docelowej kampanii, możliwe do zastosowania techniki oddziaływania.
 Masz przyjaciela, który okazał się świetny w dziedzinie, która również Tobie jest „miła”. Omów mechanizm, który pojawi się w takiej sytuacji i przedstaw sposoby radzenia sobie z owym mechanizmem.
Twój przyjaciel kupił sobie używany samochód, za ostatnie pieniądze, jakie miał. Patrzysz na Niego z uśmiechem, albowiem całkowicie zdajesz sobie sprawę z tego, jaki mechanizm wykorzystuje, w trakcie rozmowy z Tobą. Omów ten mechanizm.
 Jesteś policjantem przesłuchującym świadków wydarzenia, jakim było zderzenie dwóch samochodów. Okazało się, że informacje podawane przez świadków owego wydarzenia są niespójne. Ktoś kłamie? Odpowiedz na pytanie dotyczące tego, co mogło zadecydować o zapamiętaniu i odtwarzaniu określonych informacji przez świadków owego wydarzenia.
 Masz znajomego, który, który jest szczególnie wrażliwy na swoim punkcie. Często go spotykasz, opowiada Ci o swoich porażkach i sukcesach. Jakie podejście teoretyczne do zjawiska atrybucji byś wykorzystał, aby zrozumieć Jego zachowania? Scharakteryzuj owe podejście.
 W wielu krajach problem AIDS nasila się z roku na rok. Psychologowie społeczni wpadli na pomysł, aby przeciwdziałać temu zjawisku poprzez kampanię społeczną mówiącą o zagrożeniach płynących chociażby z braku prezerwatywy w trakcie kontaktu seksualnego z nieznaną osobą. Wyjaśnij, dlaczego ludzie przejawiają nierealistyczny optymizm w odniesieniu do przyszłości, albowiem -
pomimo takiej kampanii - nie wzrosło zainteresowanie tego typu zabezpieczeniami.
 Znajdujesz się nad przepaścią. Obok Ciebie stoi ktoś, kogo widzisz pierwszy raz, a kto robi na Tobie piorunujące wrażenie. Omów teorię, która przyda Ci się dla zrozumienia stanu, w jakim się w tej sytuacji znalazłeś(-aś).
 W trakcie zajęć z psychologii społecznej, odnosisz wrażenie, że grupa myli się we wnioskach, które

(…)

… znalazłeś(-aś).
 W trakcie zajęć z psychologii społecznej, odnosisz wrażenie, że grupa myli się we wnioskach, które wysnuła z pewnego zdarzenia. Odpowiedz na pytanie, dlaczego siedzisz i nie wyrażasz swego zdania.
 Informacja, perswazja a manipulacja. Wyjaśnij te pojęcia na przykładach z zakresu komunikacji politycznej, komercyjnej i/lub społecznej.
 Zaliczenie z ekonomii polega na grupowym rozwiązaniu…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz