Projekt - mikrootoczenie lion gym

Nasza ocena:

3
Pobrań: 168
Wyświetleń: 2037
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Projekt - mikrootoczenie lion gym - strona 1

Fragment notatki:


Ocena Mikrootoczenia: Otoczenie ekonomiczne: Wynika z ogólnej kondycji gospodarczej. W wypadku naszej usługi wpływu nie mają stany kursów walut, czy też stopa oprocentowania kredytów. Niestety duże znaczenie na popyt na nasza usługę maja: stany bezrobocia (im więcej osób bez pracy, tym mniejsza liczba ludności, których stać na usługi fitness klubu), tendencje rozwojowe płac ( gdy ludzie zaczną zarabiać mniej, wtedy popyt na nasza usługę spadnie), czy tez koszt energii ( niestety każdy fitness klub bez energii się nie obejdzie. Jeśli koszt energii wzrośnie, ceny naszych usług również pójdą do góry, a to może spowodować mniejsze zainteresowanie naszym klubem. Jednak można powiększać koszty usług zamieniając je stopniowo w promocje, co będzie mniej zauważalne przed naszych klientów). Otoczenie demograficzne: Wynika ze struktury wiekowej społeczeństwa, struktury płci itd. Miejsca, w których znajdują się nasze przedsiębiorstwa są dość gęsto zaludnione, co jest dla naszej firmy bardzo opłacalne. Dzięki dużemu zaludnieniu możemy się spodziewać dużego popytu na nasze usługi. W przypadku LION GYM wiek nie ma większego znaczenia, gdyż nasze usługi są kierowane do ludzi w każdym przedziale wiekowym - „dla każdego coś fajnego”. Otoczenie polityczno-prawne: Wynika z przepisów prawa krajowego oraz z zakresu działań politycznych. Przepisy prawne są fundamentem działalności gospodarczej i określają jej funkcjonowanie. Wszelkie przepisy prawne są ustanowione przez polityków i jednolite dla całego kraju. Oznacza to, że nasze przedsiębiorstwo musi się temu bezwzględnie podporządkować.
Otoczenie międzynarodowe: Wynika z uwarunkowań międzynarodowych. Ma bardzo duży wpływ, gdyż większość sprzętu, który znajduje się w naszym przedsiębiorstwie pochodzi z importu krajów zaprzyjaźnionych. Dzięki współpracy krajów - import sprzętu nie jest problemem, co ułatwia rozwój przedsiębiorstwa. Otoczenie społeczne: Wynika z panującej mody, stylu życia lub zwyczajów i kultury panującej na danym obszarze. Nasza firma jest uzależniona od ludzi - klientów. Staramy się zaspokajać ich potrzeby cały czas udoskonalając swoja gamę usług. Otoczenie technologiczne:
Wynika z poziomu rozwoju technicznego i technologicznego. W naszym klubie część usług wykonywanych jest przy pomocy wysokiej klasy sprzętu lub dzięki wyszkolonej kadrze pracowniczej. Podwyższamy poziom naszych usług o coraz lepsze urządzenia oraz nowoczesne szkolenia z dziedziny fitnessu, masażu itp. dla naszych pracowników. ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz