Program urban policies.

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 714
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Program urban policies. - strona 1 Program urban policies. - strona 2

Fragment notatki:

URBAN POLICIES
Wskaźnik urbanizacji we Francji to 80% ( w różnych krajach wskaźnik urbanizacji określają różne dane, w Polsce liczba mieszkańców w miastach). Paryż i inne miast. Strategia władz lokalnych i rządu centralnego dotyczące miast można podzielić na 2 kategorie:
- działania dotyczące przestrzeni miejskiej jako całości
- działania skierowane do zaniedbanych dzielnic na terenie miast „ city Policie”
Metropolie
Program dotyczący metropolii to program związany z finansowaniem działań na obszarach metropolitarnych z wyjątkiem Paryża i okolic, wprowadzony w 2004 r. żeby miast się zgłaszały do konkursu rządowego swoje projekty dotyczące ich rozwoju ( taka była idea). Wymagana była liczba mieszkańców w obszarze przez 500 do 200 tys. ludności ( dla terenów kilku miast średniej wielkości)
Program metropolii służą promowaniu wzrostu centrów miejskich przez zwiększenie gęstości zaludnienia na obszarów zurbanizowanych, rozwój strategicznych funkcji danych obszarów, unikanie szkodliwych skutków wzrostu metropolitarnego np. Urban sprawl, zanieczyszczenie i segregacja społeczna.
Francuskie strategie dotyczące miast często odnoszą się do przestrzeni miejskich. Oznacza to, zbiór gmin powstały wokół ośrodka miejskiego, pierścień gmin podmiejskich składających się z gmin wiejskich lub części miejskich, których przynajmniej 40% ludności pracuje w obszarze miejskim.
Oparty na współpracy projektów, w tych obszarach miejskich, mają służyć ideii solidarności w ramach francuskich metropolii, obszarów miejskich.
Do niedawna kooperacja pomiędzy gminami położonymi na jednym obszarze zurbanizowanym była we Francji raczej niespotykana. Każda gmina zwykła realizować swoją własną strategię. Pod koniec lat 90 rząd centralny szukał sposobów na pobudzenie współpracy politycznej w celu zagwarantowania bardziej zrównoważonego i spójnego rozwoju obszarów zurbanizowanych. W sensie przestrzennym obszary wokół miasta „ Urban area” stał się powszechnie znany jako konurbacja. W 199 weszło prawo zachęcające gminy do wstępowania w struktury kooperacyjne.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz