Proces produkcyjny - pojęcia podstawowe i definicje

Nasza ocena:

3
Pobrań: 161
Wyświetleń: 805
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Proces produkcyjny - pojęcia podstawowe i definicje - strona 1

Fragment notatki:


Proces produkcyjny to całokształt czynności technicznych związanych z utrzymaniem zakładu produkcyjnego w ruchu. Rozpoczyna się w momencie pobrania surowców z magazynu, a kończy w momencie przekazania do magazynu wyrobów gotowych. Jest procesem złożonym.
Jest pojęciem ogólnym - w nim zawarte są procesy wytwórcze (bezpośrednia produkcja) oraz inne procesy związane z przygotowaniem i sprzedażą produktów.
Składowe: - proces technologiczny (czynności przetwórcze i obróbcze)
- transport wewnętrzny
- kontrola techniczna
- magazynowanie
- gospodarka energetyczna i cieplna
- gospodarka wodno-ściekowa
- gospodarka odpadami Proces technologiczny to podstawowa składowa procesu produkcyjnego, bezpośrednio związana z przetwarzaniem surowców w określone produkty. Jest realizowany w wydziałach produkcyjnych zakładów. System produkcyjny jest celowo zaprojektowanym i wykonanym układem materialnym, energetycznym, informacyjnym, eksploatowanym przez człowieka, służącym do produkcji określonych dóbr materialnych i usług w celu zaspokojenia różnych potrzeb ludzkich. Systemem produkcyjnym może być uznane całe przedsiębiorstwo, zakład przemysłowy jak i pojedyncze stanowisko pracy ... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz