Podłużnice i poprzecznice obciążenia - wykład

Nasza ocena:

3
Pobrań: 189
Wyświetleń: 1848
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Podłużnice i poprzecznice obciążenia - wykład - strona 1 Podłużnice i poprzecznice obciążenia - wykład - strona 2 Podłużnice i poprzecznice obciążenia - wykład - strona 3

Fragment notatki:

Podłużnice i poprzecznice
Udział ciężaru stałego w obciążeniu podłużnie i poprzecznie może być wyraźnie większy niż w przypadku płyt pomostowych. Wyjątek stanowią podłużnice i po­przecznice w mostach kolejowych z tzw. pomostem otwartym, w których obciąże­nie od taboru jest dominujące.
Na obciążenie stałe poprzecznie i podłużnie składa się ich ciężar własny oraz ciężar płyty pomostowej. Obciążenia stałe od ciężaru własnego płyty pomostowej i wszystkich warstw niekonstrukcyjnych z reguły rozkłada się proporcjonalnie na poprzecznice i podłużnice (rys. 7.2). W przypadku obciążenia zmiennego, na etapie wstępnych obliczeń można postąpić podobnie (rys. 7.3). Bardziej dokładny obraz rozkładu obciążenia daje metoda podpór sprężystych (np. obciążenie poprzecznicy reakcjami od ciągłej płyty, opartej na podporach sprężystych, którymi są poprzecz­nice), jednak w dokładniejszych obliczeniach lepiej posługiwać się modelem prze­strzennym pomostu, wyznaczając obciążenie podłużnie i poprzecznie za pomocą programów wykorzystujących MES. Tym samym sposobem oblicza się również siły wewnętrzne.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz