Plan marketingowy firmy handlowej

Nasza ocena:

5
Pobrań: 161
Wyświetleń: 1274
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Plan marketingowy firmy handlowej  - strona 1 Plan marketingowy firmy handlowej  - strona 2 Plan marketingowy firmy handlowej  - strona 3

Fragment notatki:


Plan marketingowy firmy handlowej
FALCO s.c.
SPIS TREŚCI: I.WSTĘP II.STRESZCZENIE MENEDŻERSKIE III.ANALIZA SWOT 1.Analiza sytuacji wewnętrznej 1.1.Analiza przekrojów marketing-mix 1.2 Sytuacja finansowa firmy 1.3 Analiza silnych i słabych stron 2. Analiza sytuacji zewnętrznej 2.1 Analiza klientów, konkurencji i otoczenia 2.2 Szanse i zagrożenia IV. CELE MARKETINGOWE I. WSTĘP Firma Handlowa „ FALCO ” s.c. powstała w maju 2002 roku jako spółka cywilna dwóch wspólników.
Do 2002 roku na terenie powiatu Tarnowskiego, a dokładnie dzielnicy Rzędzin działały firmy: „K.S. OIL” s.c. oraz firma „PRUCHNICKI PALIWA” s.c. Obie w/w firmy prowadziły niezależną działalność handlową w zakresie sprzedaży hurtowej paliw płynnych i olejów silnikowych płynnych.
W kwietniu 1995 roku „K.S. OIL” s.c. oraz „PRUCHNICKI PALIWA” s.c. dokonały likwidacji i powstała nowa spółka cywilna prowadząca działalność handlową w takim samym zakresie tj. handel hurtowy paliw płynnych i olejów silnikowychami płynnymi.
Właściciel firmy „K.S. OIL” wniósł w aporcie bazę paliw płynnych i olejów silnikowych o pojemności zbiorników 600 000 litrów każdy wraz z nalewakami i bocznicą kolejową o wartości 850 000, w/g wyceny rzeczoznawcy, a właściciel firmy „PRUCHNICKI PALIWA” s.c. 6 autocystern o pojemności 22 000 litrów każda, 6 ciągników siodłowych do przewozu paliw płynnych i olejów silnikowych o wartości 120 000 każda w/g wartości księgowej. Oprócz tego każdy wspólnik wniósł po 500 000 PLN w gotówce .
Rynek zaopatrzenia dla nowej spółki „FALCO ” stanowi Rafineria Płock, Czechowice, Trzebinia, a rynek zbytu stanowią dawni klienci poprzednio działających firm, tj. „K.S. OIL”, „PRUCHNICKI PALIWA”.
Spółka Cywilna „FALCO” - Piotr Pruchnicki, Krzysztof Szczepaniak, została wpisana do rejestru w dniu 03.02.2002 roku, siedzibą organu rejestrowego jest Urząd Miejski w Tarnowie przy ul.Nowej 4 .
Baza paliw płynnych i olejów silnikowych mieści się w Tarnowie przy ulicy Tuchowskiej 140.


(…)

… własnymi środkami transportu oraz serwisowanie i regulację pieców olejowych.
1.1 Analiza przekrojów marketing-mix.
Produkt:
Firma „FALCO ” zajmuje się handlem hurtowym paliw płynnych i olejów silnikowych takimi jak olej napędowy (letni, przejściowy, zimowy), benzyna bezołowiowa Pb 95, etylina 94, benzyna U 95 i olej opałowy lekki.
Paliwa i oleje przeznaczone do handlu produkowane są głównie w rafineriach krajowych, a ok.15 % paliw płynnych i olejów silnikowych pochodzi z importu. Sprowadzane są one poprzez firmę „aGGa OIL INTERTRADE”. Paliwa płynne i oleje importowane, w zależności od koniunktury rynku cen paliw płynnych i olejów silnikowych w Europie i Polsce, są w cenie zbliżonej ≈ 5 % do cen produktów krajowych . Wprowadza się do sprzedaży olej napędowy „ECO DIESEL” o bardzo niskiej zawartości siarki…
… otrzymywanymi przez firmę przy zakupie w rafineriach oraz tańszymi kosztami transportu do bazy (transport samochodowy).
Dystrybucja:
Sprzedaż paliw płynnych i olejów silnikowych w „FALCO” s.c. odbywa się dwukanałowo. Sprzedaż oleju opałowego prowadzona jest głównie w hurtowni w Tarnowie. Olej napędowy, benzyna Pb 95, etylina 94 (U-95) sprzedawane są hurtowo w Tarnowie-Rzędzinie oraz detalicznie w stacjach…
… w rachunku bieżącym (ING Bank Śląski o/Tarnów) w wysokości 1 500 000 zł. Daje to razem 5 700 000 zł.
Faktury za paliwa sprowadzane z rafinerii Czechowice S.A. i Petrochemia Płock S.A. płacone są w terminie 21 dni od daty zakupu. Około 60% odbiorców płaci za paliwo w terminie 7÷14 dni od daty zakupu. Około 30% odbiorców płaci za zakupione paliwo w terminie 16÷21 dni od daty zakupu, a reszta około 30÷35 dni…
…). Planuje się również działania w zakresie promocji-mix celem wytworzenia świadomości istnienia firmy w regionie. Firma będzie utrzymywać ceny produktów na atrakcyjnym poziomie i poszerzać strukturę nabywców o klientów korzystających z usług konkurencji. W dalszych planach firmy znajduje się wykonanie:
pełnej hermetyzacji stanowisk spustowych dla autocystern i cystern kolejowych
wykonanie pełnej…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz