Opłaty za reklamy

Nasza ocena:

3
Pobrań: 56
Wyświetleń: 1008
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Opłaty za reklamy - strona 1

Fragment notatki:


Opłaty za reklamy: FF (Flat Fee) - model zakupu powierzchni według którego opłata zależy od czasu emisji reklamy; ilość wyświetleń nie ma znaczenia. Model wychodzący z użycia, stosowany jeszcze przez małe, niszowe serwisy internetowe
CPM (Cost Per Thousand) - koszt tysiąca wyświetleń danej reklamy (literka M pochodzi od rzymskiego 1000), model ten najczęściej jest stosowany do rozliczania reklamy banerowej, oznacza koszt za 1000 wyświetleń banera, czasami w polskiej nomenklaturze używa się błędnie skrótu CPT.
CPC (Cost Per Click) - koszt jednego kliknięcia, model ten zdominował promocję w wyszukiwarkach oraz po części reklamę kontekstową, największym technologicznym problemem do rozwiązania jest rozpoznanie i eliminacja z rozliczeń kliknięć nadmiarowych (wykonanych kilkakrotnie przypadkowo przez użytkownika lub wroga konkurencję pragnącą wyczerpać budżet reklamy innej firmy) Pay Per Click - model opłaty polegający na płaceniu za każde kliknięcie w reklamę. Pay Per Call - nowy model rozliczeń obecny w wyszukiwarkach lokalnych. Umożliwia reklamę w Internecie firmą, które nie posiadają stron internetowych. Nośnikiem reklamy jest link sponsorowany, który zamiast adresu strony internetowej zawiera telefon. Telefon to ten wirtualny numer obsługiwany przez firmę dostarczającą technologie do realizowania modelu Pay Per Call. Każde wybranie numeru jest zaliczane przez system do późniejszego rozliczenia kosztów reklamy. Pay Per Performance - ciągle rozwijający się sposób rozliczeń między reklamodawcą a reklamo biorcą (właścicielem serwisu, w którym reklama jest umieszczana). Obejmuje opłatę za konkretne działanie, podjęte przez internautę (najczęściej zakup, ale może to być również wypełnienie ankiety, zostawienie danych osobowych)
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz