Nowe tendencje w rozwoju rachunkowości zarządczej

Nasza ocena:

3
Pobrań: 182
Wyświetleń: 1155
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Nowe tendencje w rozwoju rachunkowości zarządczej - strona 1

Fragment notatki:

Wjcik-Karpacz. Notatka składa się z 1 strony.
Nowe tendencje w rozwoju rachunkowości zarządczej Istotną tendencją w rozwoju rachunkowości zarządczej jest przesunięcie akcentu na generowanie informacji dotyczących otoczenia organizacji, na wspomaganie dostosowania jednostki do konkurencyjnego rynku. Na szczególną uwagę zasługuje rozpatrywanie wszystkich działań i procesów z punktu widzenia ich użyteczności. Sprowadzając działania i procesy do głównych funkcji jednostki, łańcuch wartości można przedstawić jak na schemacie nr 2 do wykładu 1
Pomnażanie wartości zależy w dużym stopniu od współdziałania z dostawcami i działania na rzecz zadowolenia klientów. Załącznik nr 3 do wykładu 1 przedstawia relacje kluczowych zagadnień uwzględnianych w nowych podejściach zarządzania.
Całościowa analiza łańcucha wartości polega na traktowaniu każdej funkcji jako dającej wkład do wartości niezależnie od tego czy jest realizowana w danej jednostce, czy też przez inne jednostki ( klienci, dostawcy materiałów, instytuty badawcze).Orientacja na otoczenie zewnętrzne ułatwia dostrzeganie zachodzących zmian i szybkie dostosowanie firmy, np. przez restrukturyzację procesów. Otoczenie wewnętrzne obejmuje poszczególne ogniwa łańcucha wartości i ich kordynację. Rachunkowość zarządcza wspomaga menedżerów formułujących ogólną strategię jednostki oraz tych, którzy zarządzają każdą z funkcji.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz