Narkomania jako kwestia społeczna

Nasza ocena:

3
Pobrań: 203
Wyświetleń: 1281
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Narkomania jako kwestia społeczna - strona 1

Fragment notatki:

NARKOMANIA JAKO KWESTIA SPOŁECZNA Narkotyki wpływają na każdą dziedzinę życia : pracę, rodzinę, zdrowie, kontakty międzyludzkie. Oprócz niekorzystnych wpływów narkotyzowania się na organizm człowieka takich jak negatywne zmiany w układzie nerwowym powodującym upośledzenia charakteru.
Około 23% uczniów stołecznych szkół ponadpodstawowych miało kontakt z amfetaminą, a ponad 8% z heroiną. Do tego dochodzi blisko 40% młodocianych mających za sobą doświadczenia z marihuaną. Największy popyt jest na: marihuanę, amfetaminę, ecstasy i haszysz.
W 2007 r. odnotowano 106 przypadków zatruć substancjami narkotycznymi, z czego 46 ś miertelnych.
WALKA: Krajowy Program Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2006 - 2010, w którym zawarte są punkty odnoszące się do poprawy jakości programów profilaktycznych oraz wojewódzkich i gminnych programów przeciwdziałania narkomani. Opracowanie i wdrożenie systemów rekomendacji programów profilaktycznych w oparciu o kryteria programu EDDRA. W Polsce powstało wiele ośrodków, pod wpływem ruchu społecznego na rzecz przeciwdziałania narkomanii. MONAR ( w 2005r pomogła prawie 27tys osobom), pierwszy ośrodek został założony w 1978 r. przez Marka Kotańskiego.
Katolicka Fundacja Pomocy Osobom Uzależnionym i Dzieciom KARAN ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz