Najważniejsze dokumenty w drugiej połowie lat 90

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 770
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Najważniejsze dokumenty w drugiej połowie lat 90 - strona 1

Fragment notatki:

Druga połowa lat 90 Głównym motorem wszystkich zmian jakie zaszły w Polsce w polityce regionalnej było zapoczątkowanie procesu akcesji Polski do UE.
Dwa najważniejsze dokumenty: Narodowa strategia Integracji (1997r.) przyjęta 28 stycznia 1997r. Narodowy Program Przygotowania do Członkostwa w Unii Europejskiej opracowany w 1998r. w związku z rozpoczęciem negocjacji akcesyjnych.
Tam zawieraliśmy to, co planowaliśmy przeprowadzić w ramach przygotowania do członkostwa w UE. UE zaś przygotowywała raporty określające co udało, a co nie udało się zrealizować.
Jednym z obszarów negocjacyjnych Polski z UE była Polityka regionalna i koordynacja instrumentów strukturalnych , gdzie zaznaczono, że Polska zostanie w całości objęta celem 1 polityki spójności ekonomiczno-społecznej UE i będzie w pełni korzystać z Funduszy Strukturalnych i Funduszu Spójności na zasadach dostępnych dla państw członkowskich.
Negocjacje w obszarze Polityka regionalna i koordynacja instrumentów strukturalnych zostały otwarte 6 kwietnia 2000r.
Wspólne stanowisko Polski i UE w tym obszarze wypracowano pod koniec 2002r.
Długi okres negocjacji wynika z faktu , że obszar ten należał do jednych z najbardziej problematycznych .
Stopień wykorzystania i wprowadzenia w życie wyników tch negocjacji zależał w dużym stopniu od przygotowanych przez polską stronę zarówno programowych, jak i instytucjonalnych podstaw polityki rozwoju regionalnego , które stanowiły podstawę wydatkowania środków strukturalnych (…).
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz