mikroekonomia - wykład cz.1

Nasza ocena:

5
Pobrań: 602
Wyświetleń: 3500
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
mikroekonomia - wykład cz.1 - strona 1

Fragment notatki:

jpeg.

Notatka to wykłady i porusza takie zagadnienia, jak: ogólna charakterystyka ekonomii, etymologia nazwy, podmioty, pojęcie ekonomika, historia mikroekonomii, I prawo ekonomiczne – prawo Freshama-Kopernika, angielska szkoła klasyczna, ekonomia klasyczna, przedstawiciele ekonomii klasycznej, systemy ekonomiczne, elementy systemu, klasyfikacja systemów ekonomicznych, motywy i warunki prowadzenia działalności gospodarczej.

W notatce znaleźć można również informacje takie jak: potrzeby a działalność gospodarcza, produkcja siła robocza, wolność ekonomiczna, koszt alternatywny, koszty alternatywne i zmiany zastosowania czynników produkcji, dobra prywatne i publiczne, funkcje ekonomiczne gospodarstwa domowego, wybrane problemy teorii firmy w konkurencyjnym otoczeniu, pojęcia i cechy firmy, cechy firmy, funkcja produkcji w krótkim okresie czasu, funkcja produkcji w długim okresie czasu. Ponadto notatka odpowiada na pytanie: czym zajmuje się ekonomia?

Dodatkowo notatka opatrzona jest tabelami, wykresami i wzorami.

Notatka pozwoli na usystematyzowanie i uzupełnienie wiedzy z przedmiotu mikroekonomia. Pozwoli na przygotowanie się do zajęć i egzaminu.
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz