Kryteria dysfunkcji w różnych krajach - wykład

Nasza ocena:

3
Wyświetleń: 672
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kryteria dysfunkcji w różnych krajach - wykład - strona 1

Fragment notatki:

Kryteria dysfunkcji w różnych krajach różne. www.mpips.gov.pl
Dochód na osobę - 461 zł - osoba samotnie gospodarująca (tyle co najmniej powinna mieć);
Dochód na osobę - 316 zł - na osobę w rodzinie, kryterium dochodowe;
+ trzeba być dotkniętym jedną z dysfunkcji społecznych. Kryteria te powodują dylemat natury etycznej: czy człowiek ubogi musi dopiero zacząć bić rodzinę, czy zostać alkoholikiem, żeby dostać pomoc?
Prawo jest źle skonstruowane; zachęca biedne rodziny do rozwodów w celu uzyskiwania większych świadczeń. Co to jest teoria? Teoria pomocy społecznej nie jest szczególnie rozwinięta, czy szanowana, mimo że dotyczy spraw ważnych dla funkcjonowania społeczeństwa.
Czym jest teoria w ogóle? Wiedza ściśle związana z praktyką, formułowana na podstawie praktyki i odnosząca się do tych działań praktycznych. Uogólnione doświadczenia. Jest wiele definicji teorii. Jedna z nich: teoria w znaczeniu naukowym - system logicznie i rzeczowo uporządkowanych twierdzeń, spełniający przyjęte w danej nauce kryteria poprawności metodologicznej; na podstawie tych twierdzeń można przewidywać pojawianie się zjawisk, którymi zajmuje się dana nauka predykatywna funkcja teorii. Kryterium metodologicznym teorii w znaczeniu ogólnym jest doświadczenie (wiedza „gorąca”). Uzależnienie aksjologiczne zjawisk pomocy społecznej. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz