To tylko jedna z 21 stron tej notatki. Zaloguj się aby zobaczyć ten dokument.
Zobacz
całą notatkę
Kredyty inwestycyjne
SAPARD
Kredyty inwestycyjne na finansowanie inwestycji podlegajacej dofinansowaniu z programu SAPARD. Pomoc w ramach Programu SAPARD realizowana jest w formie zwrotu czesci poniesionych przez beneficjenta kosztow inwestycji, do wysokosci okreslonej w umowie. Zasady udzielania pomocy w programie SAPARD nie okreslaja maksymalnej kwoty inwestycji, a jedynie maksymalna i minimalna kwote refundacji oraz procentowo poziom pomocy finansowej jaka moze otrzymac beneficjent programu. Rozliczenie kosztow nastapi po zrealizowaniu przedsiewziecia, na podstawie dowodow poniesionych kosztow (rachunki, faktury). Zwrot zostanie dokonany w formie przelewu na wydzielony rachunek bankowy beneficjenta.
Działania Banku sa skaoncentrowane na udzielaniu kredytow na realizacje inwestycji w ramach
Działanie I, ktore dotyczy: POPRAWY PRZETWORSTWA I MARKETINGU ARTYKUŁOW ROLNYCH I RYBNYCH W ramach Działania I wydzielone sa dwa schematy
Schemat 1.1 - Wsparcie restrukturyzacji przetworstwa i poprawy marketingu artykułow pochodzenia zwierzecego Odbiorcami (beneficjentami) pomocy w ramach Działania 1.1 sa: przedsiebiorcy prowadzacy działalnosc gospodarcza w zakresie przetworstwa mleka, ryb, uboju zwierzat rzeznych, rozbioru miesa lub jego przetworstwa,
Schemat 1.2 - Wsparcie restrukturyzacji przetworstwa i poprawy marketingu owocow i warzyw Odbiorcami (beneficjentami) pomocy w ramach Działania 1.2 sa: przedsiebiorcy prowadzacy działalnosc gospodarcza w zakresie przetworstwa owocow i warzyw.
Szczegołowy wykaz podmiotow ktore moga ubiegac sie o pomoc finansowa z programu SAPARD wg. klasyfikacji PKD, znajduje sie w Regulacjach w dokumencie Zasadach udzielania pomocy.
Kredyty na finansowanie inwestycji w ramach programu SAPARD powinny byc zaoferowane naszym klientom spełniajacym warunki programu o bardzo dobrym standingu finansowym pozwalajacym na bezpieczne finansowanie ze strony Banku.
Jak przedsiebiorstwo moze uzyskac pomoc z programu SAPARD
a) Pozyskanie srodkow na realizacje inwestycji (inwestycja moze byc realizowana ze srodkow własnych lub z kredytu komercyjnego)
Złozenie Wniosku o pomoc finansowa w regionalnym oddziale ARiMR wraz z kompletem wymaganych dokumentow. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku podpisanie umowy z ARIMR okreslajacej d) Podpisanie umowy kredytowej (w przypadku gdy kredytobiorca miał promese kredytowa) ustanowienie zabezpieczeń i uruchomienie kredytu Rozpoczecie inwestycji f) Zakończenie inwestycji g) Wystapienie przez przedsiebiorstwo z wnioskiem o wypłate pomocy finansowej SAPARD wraz z wymaganymi dokumentami
(…)
…
Rybny
30% kosztów kwalifikowanych
C
Inwestycje ściśle związane z ograniczaniem negatywnego oddziaływania na środowisko.
Mleczarski
30% kosztów kwalifikowanych
Mięsny
30% kosztów kwalifikowanych
Rybny
30% kosztów kwalifikowanych
1.1.11 Istotne warunki uzyskania pomocy finansowej a) O pomoc finansową mogą ubiegać się przedsiębiorcy/grupy producentów rolnych prowadzący działalność) gospodarczą przez okres…
…
Inwestycje ściśle związane z ograniczaniem negatywnego oddziaływania na środowisko.
30% kosztów kwalifikowanych
1.2.11 Istotne warunki uzyskania pomocy finansowej a) O pomoc finansową mogą ubiegać się przedsiębiorcy/grupy producentów rolnych prowadzący działalność gospodarczą przez okres co najmniej jednego roku obrachunkowego. b) Pomocą finansową mogą zostać objęte podmioty prowadzące działalność…
…, w formie refundacji części lub całości kosztów, które mogą być objęte pomocą finansową w ramach programu SAPARD, zwanych dalej "kosztami kwalifikowanymi", ze środków pochodzących z funduszy Unii Europejskiej przeznaczonych na realizację programu SAPARD oraz z krajowych środków publicznych przeznaczonych na współfinansowanie tego programu. Refundacja całości lub części kosztów, obejmuje koszty ponoszone…
…
Ryby świeże lub schłodzone.
1.1.4 Koszty kwalifikowane a) Pojęcie kosztów kwalifikowanych obejmuje określone rodzaje kosztów przedsięwzięcia podlegających zwrotowi ze środków Programu SAPARD, tj.: koszty budowy i modernizacji budynków (z wyłączeniem budowy nowych zakładów przetwórstwa artykułów pochodzenia zwierzęcego):
* koszty materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz koszty wykonania prac…
…, niesłodzona;
15.51.20
Mleko i śmietana w postaci stałej;
15.51.30
Masło;
15.51.40
Sery i twarogi;
15.51.51
Mleko i śmietana zagęszczone słodzone lub nie, inne niż w stanie stałym;
15.51.52
Jogurt i inne rodzaje sfermentowanego lub zakwaszonego mleka lub śmietany;
15.51.53
Kazeina;
15.51.54
Laktoza i syrop laktozowy;
15.51.55
Serwatka.
Produkcja, przetwórstwo i konserwowanie mięsa i produktów mięsnych.
15.11.11
Świeże lub chłodzone mięso wołowe;
15.11.12
Mięso wołowe mrożone;
15.11.13
Mięso wieprzowe, świeże lub chłodzone;
15.11.13
Mięso wieprzowe mrożone;
15.11.15
Mięso baranie świeże lub chłodzone;
15.11.16
Mięso baranie mrożone; 15.11.17
Mięso kozie, świeże, chłodzone lub mrożone;
15.11.18
Mięso końskie, z osłów i mułów;
15.11.19
Podroby jadalne;
15.11.30
Tłuszcz wołowy, barani, kozi, wieprzowy…
... zobacz całą notatkę
Komentarze użytkowników (0)