Kotwienie wciągarek - omówienie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 602
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Kotwienie wciągarek - omówienie  - strona 1 Kotwienie wciągarek - omówienie  - strona 2

Fragment notatki:

KOTWIENIE WCIĄGAREK
Przyobiektowe składowiska prefabrykatów. - umieszczone w zasięgu maszyny montażowej w miejscach przewidzianych projektem organizacji montażu. - do składowiska powinna prowadzić dobrze utrzymana droga o odpowiednio utwardzonej nawierzchni i parametrach gwarantujących właściwy ruch przejazdów.
- na wyrównanym terenie o niewielkim nachyleniu gwarantującym odprowadzenie wód opadowych. - nie wolno ustawiać prefabrykatów bezpośrednio na gruncie - tylko na drewnianych podkładach.
- rozmieszczenie prefabrykatów na budowie powinno być zgodne z projektem organizacji montażu. - elementy składowane pionowo ustawia się w specjalnych stojakach kartotekowych
- elementy składowane w pozycji poziomej układa się warstwami w stosy. - pierwsza warstwa każdego stosu jest układana na podkładach drewnianych o grubości nie mniejszej niż 15 cm, następne warstwy przedziela się drewnianymi przekładkami. Przekładki kolejnych warstw układa się jedna nad drugą w pionie. Grubość tych przekładek powinna być większa od wysokości wystających uchwytów montażowych lecz nie mniejsza niż 7 cm. - liczba ustawianych elementów w stosie zależy od rodzaju prefabrykatu. Wysokość stosu nie może przekraczać 1,8 m. - między stosami prefabrykatów wzdłuż rzędów i szeregów powinny być zachowane odstępy. Co drugi odstęp powinien mieć szerokość nie mniejszą niż 0,7 m, co zapewnia możliwość przejścia człowieka. Odstępy nie przełazowe nie powinny być większe niż 20 cm.
- jeżeli przez składowisko przechodzą drogi dla środków transportowych to szerokość tras przejazdowych o ruchu jednostronnym powinna być równa szerokości pojazdów plus 2,0 . Jeżeli ruch ma być dwustronny to szerokość ta nie powinna być mniejsza niż sama szerokość pojazdów poruszających się w przeciwnych kierunkach plus 3,0 m.
Odbiór prefabrykatów na budowie polega na sprawdzeniu:
- zgodności liczby i typów prefabrykatów,
- prawidłowości oznakowania prefabrykatów,
- prawidłowości załadunku i zabezpieczenia prefabrykatów przed uszkodzeniami,
- jakości i stanu prefabrykatów.
W razie spostrzeżenia uszkodzeń prefabrykatów należy sporządzić protokół i niezwłocznie zawiadomić wytwórnię.
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz