Koparki o sprzęcie chwytakowym-opracowanie

Nasza ocena:

3
Pobrań: 28
Wyświetleń: 686
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Koparki o sprzęcie chwytakowym-opracowanie - strona 1 Koparki o sprzęcie chwytakowym-opracowanie - strona 2

Fragment notatki:

Koparki o osprzęcie chwytakowym
Osprzęt chwytakowy montowany jest na uniwersalnych koparkach mechanicznych oraz na koparkach hydraulicznych . Na koparkach mechanicznych osprzęt chwytakowy składa się z wysięgnika kratowego , olinowania i chwytaka swobodnie zawieszonego na linie .
W koparkach hydraulicznych nie ma wysięgnika kratowego ani olinowania . Chwytak połączony jest sztywno z wysięgnikiem koparki , rolę olinowania częściowo odgrywają przedłużacze chwytaka . Wielkość i kształt chwytaka jest uzależniona od ich przeznaczenia .
Koparki chwytakowe są stosowane w budownictwie przy robotach w gruntach lekkich i średnich , rzadziej ciężkich , do oczyszczania dna koryt rzecznych , do robót podwodnych , do wykopów wąskich , do wykonywania wykopów typu studziennego , jako urządzenia załadunkowo - wyładunkowe materiałów sypkich i kawałkowych .
Ze względu na długi cykl roboczy są to najmniej wydajne koparki .
Cykl roboczy :
- opuszczenie chwytaka na dno wykopu ,
- zamknięcie chwytaka ( napełnienie ),
- podniesienie chwytaka i obrót nadwozia ,
- wyładowanie ,
- obrót.
Kierunek pracy koparki zastosowanej do wykopów szerokoprzestrzennych uzależniony jest od wysokości pobierania urobku . Jeżeli urobek pobierany jest ze zbocza znajdującego się powyżej spodu gąsienic , to koparka porusza się przed siebie , jeżeli z poziomu znajdującego się poniżej spodu gąsienic , to ku tyłowi .
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz