Komunikacja - definicja

Nasza ocena:

3
Pobrań: 273
Wyświetleń: 1610
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Komunikacja - definicja  - strona 1 Komunikacja - definicja  - strona 2 Komunikacja - definicja  - strona 3

Fragment notatki:


KOMUNIKACJA Trendy w zakresie komunikacji Fragmentacja mediów wymaga poszukiwania nowych spoobów dotarcia do przedstawicieli grup docelowych - dużo bardziej selektywnych, w opraciu o dobre rozpoznanie „konsumpcji” mediów i stylów życia (np. młodziezy, osbób aktywnych zawodowo etc.)
Rosnące znaczenie marketingu bezpośredniego (BTL), który jest traktowany obecnie nie jako alternatywna w stosunku do klasycznej reklamy (ATL) lecz jak komplementarny sposób komunikacji z Klientami.
Rosnąca popularność internetu w procesie komunikacji oraz fynamiczny rozwój narzędzi inteaktywnych (reklama on-line, marketing wirusowy, blogi, czaty etc.)
Coraz większa kreatywność w zakresie niestandadowych form promocji (ambinet i guerilla markieting) takich jak: eventy, field marketing, marketing szeptany, niestandardowe nośniki outdoor i indoor.
Rosnące znaczenie bezpośrednich form komunikacji z klientem (opartych na założeniach marketingu relacyjnego: 1 do 1), co wykorzystywane jest np. w programach lojalnościowych. Czynniki determinujące wybór narzędzi promocyjnych Rodzaj rynku
Strategia „push” lub „pull”
Etap gotowości konsumenta
Fazy cyklu życia produktu
Pozycja rynkowa firmy Hierarchia poszczególnych narzędzi w zależności od rynku Rynek dóbr konsumpcyjnych
Reklama
Promocja sprzedaży
Sprzedaż osobista
Public Relation
Rynek dóbr inwestycyjnych
Sprzedaż osobista
Promocja sprzedaży Hierarchia poszczególnych narzędzi w zaleźności od strategii Strategia „push” - czyli wypychania towarów z rynku polega na podejmowaniu działań ukierunkowanych na nie konsumentów lecz pośredników. Wówczas firma wykorzystuje głównie sprzedaż osobistą oraz narzędzia promocji sprzedaży, aby skłonić właścicieli hurtowni, sklepów do zakupów. Taką strategie stosuje w Polsce np. spółka Belveder Polska do promocji alkoholu, czy producenci papierosów oraz firma „Fazer” (cukierki). Strategia „pull” - czyli ssania, to wykorzystywanie przede wszystkim reklamy i promocji sprzedaży w celu wywołania zainteresowania wśród ostatecznego konsumenta danym produktem i w ten sposób nakłonienia pośredników do składania zamówień na reklamowany produkt. Przyładem tego są działania producentów (FMCG) proszków do prania, napojów, piwa, kosmetyków etc. Hierarchia poszczególnych narzędzi w zależności od gotowości nabywcy do zakupów Budowy świadomości produktu/marki - istotną rolę odgrywa reklama i public relations Zrozumienie produktu - pomaga reklama i sprzedaż osobistwa Przekonanie do zakupu - ważną rolę odgrywa sprzedaż osobista i promocja sprzedaży ... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz