Jak napisać list motywacyjny

Nasza ocena:

3
Pobrań: 238
Wyświetleń: 4074
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Jak napisać list motywacyjny - strona 1

Fragment notatki:

NADAWCA miejscowość, data
Imię, nazwisko
Adres
Nr tel. Numer telefonu podajemy koniecznie
(często właśnie po przeczytaniu listu motywacyjnego pracodawca podejmuje decyzję o zaproszeniu (bądź nie) kandydata na rozmowę. Musimy dać mu szansę, by mógł szybko się z nami skontaktować, zwłaszcza wtedy, gdy nasze cv nie jest z listem złączone)
ADRESAT
Imię, nazwisko osoby rekrutującej
lub
Komórka (dział kadr, personalny...)
Nazwa Firmy
Adres
List motywacyjny
Szanowni Państwo/ Pan/ Pani
Stanowisko (Pierwszy akapit dotyczy stanowiska, o które się staramy. Pracodawca powinien wiedzieć czego od niego oczekujemy. Jeśli nie znamy stanowiska to należałoby podać przynajmniej dział, w którym chcielibyśmy podjąć zatrudnienie. W przypadku składania dokumentów do agencji rekrutacyjnych, biur karier, pośrednictw pracy, można podać kilka działów, które nas interesują - po to, by dać sobie większe szanse.)
Moje atuty, mocne strony (To najważniejszy akapit listu motywacyjnego. W tym miejscu należałoby pochwalić się swoimi atutami i osobowościowymi predyspozycjami do zawodu. Wybieramy takie nasze mocne strony, które są zbieżne ze stanowiskiem, o które się ubiegamy. Być może bardziej wiarygodnie wypadniemy w oczach pracodawcy, popierając wspomniane atuty przykładami z naszego doświadczenia. Ponadto można napisać kilka słów o własnej motywacji. Dobrze jeśli powody ubiegania się o ww. stanowisko nie są jedynie finansowe. Przy tej okazji można też pochwalić się na przykład znajomością branży lub firmy. Takich informacji można zasięgnąć między innymi w internecie lub też samej firmie. Ta część winna stanowić około 70 % całego listu motywacyjnego.)
Propozycja kontaktu (ostatni akapit to miejsce, w którym możemy zaproponować ze swojej strony osobiste zaprezentowanie naszej osoby i umiejętności, np.: podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Chodzi o to, by dać pracodawcy do zrozumienia, że jesteśmy gotowi zjawić się u niego w wyznaczonym terminie i bliżej przedstawić swoją osobę.)
Z wyrazami szacunku
...................................
list nie powinien przekraczać ¾ objętości strony
w liście motywacyjnym nie powtarzamy informacji zamieszczonych w cv
na dokumentach aplikacyjnych zawsze !!! należy dopisać klauzulę dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych - z odręcznym podpisem rzecz jasna.
postarajmy się, by nasz list był wyjątkowy i indywidualny - pracodawca musi mieć wrażenie, że jest to list adresowany do niego i tylko do niego. ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz