Internet w zarządzaniu finansami

Nasza ocena:

3
Pobrań: 21
Wyświetleń: 770
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Internet w zarządzaniu finansami - strona 1 Internet w zarządzaniu finansami - strona 2 Internet w zarządzaniu finansami - strona 3

Fragment notatki:

Szplit. Notatka składa się z 3 stron.
Internet w zarządzaniu finansami. Internet w obszarze zarządzania finansami oferuje użytkownikom szeroki zakres usług, które umożliwiają pełne korzystanie z jego zasobów i możliwości. Wymienić tu należy takie usługi jak: www (World Wide Web), pocztę elektroniczną, elektroniczną wymianę danych EDI/EWD.
Podstawową usługą, którą świadczy Internet w zarządzaniu finansami, jest www. Platformę www można wykorzystać do zakładania witryny pozwalającej na zaistnienie przedsiębiorstwa w sieci Internet, stworzenie wizerunku i określenie jego miejsca w gospodarce sieciowej. Również na tej bazie można zrealizować transakcje elektroniczne: zakupy, płatności, oraz zarządzać finansami i kapitałem.
Poczta elektroniczna (e-mail) jest powszechną usługą w obszarze zarządzania finansami. Służy ona do przesyłania komunikatów lub plików w przedsiębiorstwie, między przedsiębiorstwami, między przedsiębiorstwem oraz różnego rodzaju jednostkami publicznymi. W zakresie zarządzania finansami pocztę elektroniczną wykorzystuje się do:
przesyłania dokumentów księgowych i finansowych w ramach danego przedsiębiorstwa,
wymiany dokumentów między kontrahentami obrotu gospodarczego (inne przedsiębiorstwa, banki, urzędy celne, ZUS, urząd skarbowy),
kontaktu z klientami.
EDI/EDW jest to narzędzie wykorzystywane do przesyłania komunikatów o standardowej strukturze, umożliwiające współpracę przedsiębiorstwa z jego otoczeniem gospodarczym (urzędy celne, instytucje ubezpieczeniowe, ZUS, urząd skarbowy, administracja lokalna, GUS). EDI/EWD jest wymianą danych między aplikacjami (systemami użytkowymi), co oznacza, że komunikaty przesyłane przez system komputerowy nadawcy wywołują określone działania w systemie komputerowym odbiorcy. Komunikaty elektroniczne zastępują przepływ dokumentów papierowych np. zamówienia, potwierdzenia zamówienia, potwierdzenia salda kontrahenta, awizo dostawy, raporty i sprawozdania. Przyspiesza to znacznie przekazywanie informacji, zmniejsza pracochłonność, umożliwia realizację operacji finansowych z bankiem w ramach home bankingu. Zastosowanie rozwiązań internetowych w zarządzaniu finansami pozwala przedsiębiorstwu znaleźć swoje miejsce na rynku przy wzrastającej konkurencyjności innych jednostek i globalizacji rynku. Umożliwia poprawę jakości i szybkości pozyskiwania informacji potrzebnych do podejmowania decyzji na każdym szczeblu zarządzania (np. aktualne kursy walut umieszczone w serwisach informacji gospodarczej i pozwalają określić opłacalność transakcji handlowych z kontrahentem zagranicznym, analiza notowań giełdowych oraz informacji o lokatach i bonach skarbowych wpływa na podjęcie decyzji o inwestowaniu wolnych środków finansowych, analiza stron www kontrahentów pozwala określić orientację w zakresie współpracy z nimi).


(…)

… dotarcia do informacji finansowych i ich analizy z każdego miejsca przy użyciu standardowej przeglądarki internetowej lub z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej WAP. Pozwala również na bieżącą kontrolę działalności przedsiębiorstwa w aspekcie finansów —poprzez kontrolę wpływu decyzji gospodarczych na jej dane finansowe.
Przyjęcie rozwiązań umożliwiających integrację aplikacji przedsiębiorstwa…
... zobacz całą notatkę

Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz