Informacja prasowa: Euro - ratunek czy katastrofa

Nasza ocena:

3
Pobrań: 14
Wyświetleń: 490
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Informacja prasowa: Euro - ratunek czy katastrofa - strona 1 Informacja prasowa: Euro - ratunek czy katastrofa - strona 2

Fragment notatki:


Fundacja Koncept Europa i Komisja Europejska zapraszają na konkurs z okazji 10. rocznicy wprowadzenia euro Euro - ratunek czy katastrofa? Jesteś studentem? Interesujesz się integracją europejską? Weź udział w konkursie Fundacji Koncept Europa i Komisji Europejskiej! Wybierz jeden z tematów, napisz esej o przyczynach kryzysu w UE i przekonaj nas, jak powinno się z nim walczyć . Do wygrania laptopy, tablety, apara ty cyfrowe i wiele innych, atrakcyjnych nagród. Termin nadsyłania prac upływa 16 marca. Organizatorami konkursu są Fundacja Koncept Europa (wydawca portalu UniaEuropejska.org ) oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce .
Konkurs związany jest z, przypadającą w tym roku, 10. rocznicą wprowadzenia euro do obiegu gotówkowego. W pierwszym, uczestnicy będą pisali esej naukowo-publicystyczny na temat integracji, w którym broniliby jednej z dwóch tez na temat europejskiej integracji walutowej, które ścierają się ostatnio w dyskusji na temat zawirowań w strefie euro:
1. Nie będzie Unii Europejskiej bez wspólnej waluty . Obecne problemy w strefie euro wynikają z niedostatecznego poziomu integracji państw tworzących strefę. Jedyny sposób na wyjście z kryzysu to wejście na wyższy poziom współpracy gospodarczej i politycznej.
2. Integracja walutowa to największy błąd Unii Europejskiej , a samo euro jest czynnikiem destabilizującym i staje się przyczyną sporów między państwami strefy oraz między strefą a pozostałymi krajami UE. Recepta na kryzys to powrót do walut narodowych i wzmocniona integracja w pozostałych dziedzinach.
W drugim etapie konkursu znajdą się autorzy 5 najlepszych prac . Finał odbędzie się w warszawskiej siedzibie Komisji Europejskiej i będzie polegał na kilkuminutowej prezentacji swojego eseju oraz na dyskusji finalistów, moderowanej pr zez eksperta. Na ocenę końcową i ostateczną klasyfikację złożą się punkty przyznane za esej oraz za prezentację i dyskusję (maksymalnie 70 punktów za esej i maksymalnie 30 za debatę finałową). W charakterze gości, na debatę finałową zostaną zaproszeni również uczestnicy, którzy zajmą miejsca 6-10 w pierwszym etapie konkursu. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 16 marca 2012 r. Prace należy wysyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: konkurs@koncepteuropa.org ; Rozstrzygnięcie pierwszego etapu konkursu zostanie ogłoszone do 2 kwietnia, a finał i rozstrzygnięcie całego konkursu odbędą się 25 kwietnia br.
Szczegółowe zasady organizacji konkursu znajdują się w załączonym regulaminie. Więcej informacji: www.uniaeuropejska.org/konkurs ... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz