Gry i zabawy ruchowe - konspekt

Nasza ocena:

3
Pobrań: 623
Wyświetleń: 3584
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Gry i zabawy ruchowe - konspekt - strona 1 Gry i zabawy ruchowe - konspekt - strona 2 Gry i zabawy ruchowe - konspekt - strona 3

Fragment notatki:

KONSPEKT LEKCJI Z KULTURY FIZYCZNEJ Temat: Gry i zabawy rzutne z użyciem różnych przyborów. Cele główne: Umiejętności: kształtowanie celności rzutu i umiejętności chwytu piłki. Sprawność motoryczna: kształtowanie zwinności i zręczności. Wiadomości: w jakich dyscyplinach sportu trzeba celnie rzucać? Akcenty wychowawcze: wyrabianie świadomej postawy zdyscyplinowania i przestrzegania reguł gier i zabaw. Klasa: IV Miejsce ćwiczeń: sala gimnastyczna. Liczba ćwiczących: 20 uczniów ćwiczących, 2 nie ćwiczących. Czas trwania: 45' Przybory i przyrządy: 20 piłek siatkowych, 24 szarfy, 4 materace, 4 plastikowe kosze, 16 woreczków, 4 piłki lekarskie 1 kg Tok lekcji Zadania szczegółowe Dozowanie Uwagi organizacyjno-metodyczne I Zorganizowanie grupy i sprawdzenie gotowości do zajęć Motywacja do świadomego i aktywnego udziału w lekcji Rozgrzewka, profilaktyka, motoryka II Kształtowanie umiejętności i doskonalenie sprawności oraz rozwijanie zdolności twórczych.

(…)


3x
3x
3x
10 s
2 x P i RL
20 s
3 x
10 s
30 s
30 s
pkt.1-14
= 8 minut
3 `
4 `
4 `
4 `
4 `
4 `
7 `
∑=30minut
-dzieci poruszają się w obrębie boiska do siatkówki
-4 berków oznaczonych szarfami,
-metoda zabawowo-klasyczna.
-wszystkie przybory zostały przygotowane przed lekcją,
-piłki wzdłuż drabinek, szarfy w 4 kolorach na drabinkach w ilości 1 przybór na 1 ucznia,
-ustawienie w rozsypce od ćw. 2 do 14…
… się jak najszybciej dostać na wyznaczoną po przeciwnej stronie boiska linię. Należy uważać, a by nie wpaść do rowu. Wyścig kończy się siadem skrzyżnym, wygrywa uczeń, który pierwszy wykona to zadanie. Zabawa „Walka spychaczy”.
Uczniowie siedzą na linii środkowej boiska tyłem do siebie opierając się plecami. RR splecione , NN skulone.
Walczący starają się nawzajem przepchnąć z zajmowanego miejsca poza wyznaczoną…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz