Konspekt lekcji zabaw i gier ruchowych - ćwiczenia ramion

Nasza ocena:

3
Pobrań: 455
Wyświetleń: 4123
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Konspekt lekcji zabaw i gier ruchowych - ćwiczenia ramion - strona 1 Konspekt lekcji zabaw i gier ruchowych - ćwiczenia ramion - strona 2 Konspekt lekcji zabaw i gier ruchowych - ćwiczenia ramion - strona 3

Fragment notatki:

KONSPEKT LEKCJI ZABAW I GIER RUCHOWYCH Prowadzący: Zadania lekcji: Data: 1. Nauczanie zabawy bieżnej: „Gwiazda”
Klasa: IV szkoły podstawowej
2. Doskonalenie zabawy rzutnej: „Rzut piłki o ścianę”
Miejsce: Sala nr XI AWFiS
Ilość ćwiczących: 35
Zadan ia wychowawcze: Wdrażanie uczniów do
Czas trwania: 45 minut
pracy w zespole.
Sprzęt: 35 piłek ręcznych, 35 piłek tenisowych, 35 woreczków, 4 piłki nożne, 35 ringo, 8 kół hula hop, 4 tyczki, 39 szarf kolorowych, 4 pachołki.
Konspekt opracowano w oparciu o program: DKW-4014-102/00, Tomasz Frołowicz, Bogumiła Przysiężna.
Tok lekcji Treść Dozowanie Wskazówki organizacyjno-metodyczne I CZĘŚĆ WSTĘPNA 12' 1. Czynności organizacyjne sprawdzanie gotowości uczniów do zajęć.
Zbiórka - przywitanie uczniów, sprawdzenie obecności i gotowości do zajęć oraz stanu technicznego przyborów.
1'
Ćwiczący stoją w dwuszeregu na linii bocznej boiska do siatkówki twarzą w kierunku nauczyciela. Prowadzący sprawdza, czy uczniowie ubrali się w stroje sportowe i czy nie posiadają niebezpiecznych przedmiotów, takich jak: zegarki, łańcuszki, kolczyki. Zwraca uwagę na prawidłową sylwetkę.
2. Przedstawienie zadań lekcji.
Na dzisiejszej lekcji nauczymy się zabawy bieżnej: „Gwiazda”, będziemy także doskonalić zabawę rzutną: „Rzut piłki o ścianę”.
45''
Dzieci ustawione w dwuszeregu zajmują pozycję w siadzie skrzyżnym - wyprostowane plecy, wciągnięty brzuch, ręce na kolanach. Nauczyciel wymaga zachowania ciszy podczas prezentacji kolejnych zadań lekcji. Używa słów zrozumiałych dla ćwiczących, stosuje obowiązującą terminologię.
3. Uzasadnienie teoretyczne, motywowanie do ćwiczeń fizycznych.
Na dzisiejszej lekcji postaramy się połączyć to co przyjemne, z tym co pożyteczne. Popracujecie nad swoja sprawnością fizyczną i koordynacją ruchową. Poprawicie skoczność zwinność oraz wzmocnicie mięśnie rąk i nóg. To wszystko może się Wam przydać w czasie pozalekcyjnym np. na podwórku, gdzie możecie również wykorzystać poznane dzisiaj zabawy.
30''
Ustawienie jak wyżej.
4. Zabawa lub gra masowa.
"GRA NA UTRZYMANIE SIĘ PRZY PIŁCE" Polem gry jest połowa boiska do piłki ręcznej. Grę rozpoczyna prowadzący rzucając piłkę ręczną w górę. Zadaniem każdego zespołu jest wymiana jak największej liczby podań, tak aby piłka nie została dotknięta przez przeciwników, nie upadła na ziemię, ani nie opuściła wyznaczonego pola gry. Kiedy jednej z drużyn uda się wymienić w taki sposób 7 podań otrzymuje punkt i oddaje piłkę przeciwnikowi. Cały zespół liczy głośno ilość podań. Jeśli piłkę dotknie przeciwnik liczenie rozpoczyna się od zera. Jeśli piłka dotknie ziemi, lub opuści boisko przejmuje ją drużyna, która nie dotknęła jej jako ostatnia.


(…)

… w swoich rzędach w siadzie skrzyżnym. Niećwiczący zbiera sprzęt.
11. Zabawa skoczna.
"WYŚCIG SKOKAMI"
Na znak akustyczny kapitan w podskokach obunóż przemieszcza się do środka sali, bierze kopertę i biegiem wraca do swojego rzędu. Następnie grupa odczytuje treść polecenia i kolejna osoba w podskokach obunóż przemieszcza się do środka sali, bierze dowolne przybory, które mają posłużyć do wykonania…
… końcową boiska do siatkówki, gdzie w czterech rzędach zajmują pozycję w siadzie skrzyżnym.
8. Zabawa kopna.
"WYŚCIG RZĘDÓW"
Na znak akustyczny prowadzącego kapitanowie, którzy mają piłkę kopią ją wewnętrzną częścią stopy w stronę partnera ze swojego półrzędu, sami zaś udają się na jego koniec i wrzucają do koła hula hop przedmiot, który mają w ręce. Jeśli, któryś z półrzędów jest nieparzysty, kapitan wykonuje ćwiczenie dwa razy. Zwycięża zespół, który najszybciej wykona ćwiczenie (piłka znajdzie się u nogi tych, którzy rozpoczynali zabawę.
4'
Podczas tłumaczenia zabawy prowadzący przypomina zasady bezpieczeństwa, natomiast niećwiczący od połowy uczniów z każdego rzędu bierze woreczki i rozdaje im ringo, a kapitanom drużyn po jednej piłce nożnej. Osoby, które otrzymały ringo w truchcie przemieszczają…
… koperty i zbiera stare.
Po skończeniu odmiany zabawy, uczniowie znajdują się w siadzie skrzyżnym.
Oprócz tradycyjnej punktacji, prowadzący przyznaje od 1 do 4 punktów za estetykę i pomysłowość wykonania zadania.
12. Zabawa ze śpiewem.
LISTEK DO LISTECZKA”
Koło posuwa się w prawą lub lewą stronę, a środkowe dzieci w przeciwną i śpiewają:
Listek do listeczka,
Kwiateczek do kwiateczka.
Musi do nas przybyć…
... zobacz całą notatkę



Komentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz