Gospodarka elektroniczna - pytania i odpowiedzi

Nasza ocena:

5
Pobrań: 70
Wyświetleń: 1323
Komentarze: 0
Notatek.pl

Pobierz ten dokument za darmo

Podgląd dokumentu
Gospodarka elektroniczna - pytania i odpowiedzi - strona 1 Gospodarka elektroniczna - pytania i odpowiedzi - strona 2 Gospodarka elektroniczna - pytania i odpowiedzi - strona 3

Fragment notatki:

Czym jest „nowa gospodarka”? Jakie nowe charakterystyczne elementy ją tworzą (od „outsourcing'u” do „znaczących inwestycji w systemy teleinformatycznych”)? Nowa gospodarka (czyli gospodarka współczesna) = gospodarka klasyczna + gospodarka cyberprzestrzeni/elektroniczna
Przedsiębiorstwa dzielimy w nowej gospodarce na: elektroniczne (click companys), brick companys (łączą działalność elektroniczną i tradycyjną) tradycyjne.
Korzyści gospodarki elektronicznej:
redukcja kosztów i podnoszenie wydajności - odpadają wydatki na utrzymanie sklepów, magazynów, itp.; ponieważ klienci kontaktują się bezpośrednio ze sprzedawca funkcje dystrybucyjne i logistyczne często okazują się tańsze i sprawniejsze; komunikacja online też jest tańsza niż klasyczna (czyli za pomocą znaczków, papieru, poczty)
większa elastyczność - pozwala na ciągłą aktualizację (wprowadzenie zmian do ofert)
globalizm - dostęp do rynków światowych
Niektóre elementy nowej gospodarki:
outsourcing - koszystanie z usług, źródeł zewnętrznych
benchmarking - dostosowanie własnych praktyk zarządzania do wzorców (wzorce mogą pochodzić z: firm konkurencyjnych lub firm z innej branży)
pogłębianie partnerstwa - poszerzenie koncepcji zarządzania relacjami z klientem na koncepcję zarządzania relacjami z interesariuszami
innowacyjne przewagi konkurencyjne - konkurowanie opiera się na innowacjach w zarządzaniu
znaczące inwestycje w systemy teleinfomatyczne - rzecz w tym, aby się skutecznie komunikować w ramach sieci
25. Proszę krótko określić i wyjaśnić sens czynników dynamizujących współczesną gospodarkę (od: „digitalizacji” i łączności do „konwergecji branż”.
Elementy tworzące nową gospodarkę (= czynniki rozwoju nowej gospodarki = akceleratory gospodarki):
„digitalizacja” i łączność - przejście na zastosowanie informacji w postaci bitowej; dzięki temu istnieje możliwość tworzenia inteligentnych sprzętów (mikroprocesory są dzisiaj wszędzie: mikrofalówki, lodówki, etc.)
zmiany składu i charakteru pośredników - eliminowanie klasycznych dystrybutorów z sieci
„kastomizacja” i kastomeryzacja” - dostosowanie produktu do konkretnego klienta (kastomizacja); dostosowanie całości działań marketingowych do indywidualnych klientów (kastomeryzacja)
konwergencja branż - zacierają się różnice między producentami różnych/podobnych branż (np. czy to jest kosmetyk czy produkt farmaceutyczny)
Proszę krótko określić i wyjaśnić sens czynników dynamizujących współczesną gospodarkę (od: „digitalizacji” i łączności” do „konwergencji branż”).

(…)

… pośrednikami, obecnie starannie dobierają kilku dystrybutorów, którzy traktowani są już nie jako klienci, ale partnerzy w dostarczaniu ostatecznemu odbiorcy odpowiedniej wartości; często rezygnują z tradycyjnych pośredników na rzecz bezpośrednich kanałów marketingowych, jak: sprzedaż wysyłkowa i katalogowa, telemarketing czy nadawane przez stacje telewizyjne programy sprzedaży domowej.
kastomizację…
… firmy na starannie dobranych stronach WWW (na stronach pokrewnych)- firma powinna rozważać, które strony odwiedzają jej docelowi nabywcy, i umieścić na nich swoją reklamę. Jednak za 3 - miesięczną reklamę wielkości znaczka pocztowego zamieszczoną na popularnej stronie trzeba zapłacić od 30000 do 100000 dolarów. Firmy powinny starać się negocjować warunki i dążyć do tego, by płacić za każdego klienta…
... zobacz całą notatkęKomentarze użytkowników (0)

Zaloguj się, aby dodać komentarz